Tým Gender Racing se připravuje na další sezonu

Tým Gender Racing se připravuje na další sezonu

Maďarská stáj Gender Racing je zavedeným týmem v ESET Cupu a jako v předešlých letech se připravuje na další sezonu ve formuli, říká v rozhovoru šéf týmu Tamás Gender

Máme zde nový šampionát ACCR Formule 4, zní pro vás tato série zajímavě?
S radostí jsme přivítali vznik tohoto šampionátu, který je založen na nejnovějších a mezinárodně uznávaných technických pravidlech. Soustavně dostáváme informace od organizátorů. Z pohledu sportovního profesionála by například bylo obrovskou výhodou, kdyby bylo možné v F4 v rámci východní Evropy získat body do superlicence, potřebné ke vstupu do F1.

Benjamin Berta s vámi odjel několik závodů v F4, plánujete s ním pokračovat?
Benjamin Berta změnil v průběhu loňské sezony tým i kategorii, takže naše formule 4 je k dispozici a je docela možné, že Gender Racing bude v této kategorii závodit se zcela novým jezdcem. Jednání jsou v plném proudu.

Můžete nám říct, s kým jednáte?
Zatím nemohu říct jména, ale vzhledem k naší týmové tradici bychom mohli dát šanci mladému talentovanému jezdci z motokár, který by mohl začít formulovou kariéru. Auto prošlo kontrolou a během zimy jsme jej připravovali na novou sezonu.

A co nový typ formule 4? Plánujete jeho akvizici?
Bylo by skvělé mít nejnovější formuli 4, což by mohlo odstartovat novou éru týmu Gender Racing, tak jako v počátcích, kdy jsme investovali do různých formulí Renault a začali závodit. Je pro nás důležité, že u tak důležitých investicí jako nákup vozů a s tím spojená akvizice náhradních dílů a speciálního nářadí, se podobný krok vyplatí. Jedná se o významnou investici, u níž může být důležitá i dohoda se závodníkem. Dalším důležitým faktorem je, že náš nejmladší závodník Tamás Gender loni zahájil mezinárodní kariéru v motokárách a letos přestoupil do továrního týmu Parolin – a financovat a manažerovat nadějnou kariéru vezme hodně energie a na to se musí tým rovněž soustředit.

Rovněž jste aktivní ve formuli 3, jaké tedy máte plány na letošní sezonu a kdo pro vás bude jezdit?
Byli jsme rádi, že se nám loni podařilo nasadit F3 Dallara, což považuji za nejkrásnější a nejrychlejší auto v našem týmu. Na začátku roku uspěl Oliver Michl na Hungaroringu, poté jeden z nejlepších slovenských motokárových jezdců Nikolas Szabó. Přestože neodjel celou sezonu, díky jeho skvělým výkonům byl schopen dojíždět do cíle a získal třetí místo v hodnocení F3. Mohu tedy potvrdit, že Nikolas pro nás bude závodit i letos a celou sezonu.

Jaké si tedy kladete cíle na nadcházející sezonu?
Naše formule 3 právě prochází kompletní repasí a jak jsem zmínil, Nikolas Szabó bude za volantem. S novou technologií v autě můžeme dokonce pomýšlet na titul v F3. Naše účast v F4 je zatím otázkou, která bude zodpovězena v nadcházejícím čase. Každopádně cílem je překonat výsledky z loňského roku.

Gender Racing je součástí ESET Cupu už pár let, jak hodnotíte organizaci šampionátu?
Jsme rádi, že působíme v šampionátu už několik sezon. Dosáhli jsme na skvělé výsledky a získali zkušenosti. Šampionát hostí řada zajímavých okruhu a vždy jde o dobře organizované podniky, včetně závodů na naší domácí trati Hungaroring. ESET Cup se nadále vyvíjí, včetně komunikace a fungování sociálních médií. Zároveň můžete sledovat závody na online streamech a koukat na reportáže na Eurosportu. Jsem si jistý, že s ústupem pandemie bude Gender Racing získávat další poháry a tituly před fanoušky na tribunách.