Twingo Cup startuje. Šampionát malých aut, ale s velkou zábavou

Twingo Cup startuje. Šampionát malých aut, ale s velkou zábavou

Tento víkend se na maďarském okruhu Hungaroring uskuteční úvodní podnik Twingo Cupu 2023. Nadcházející závod slibuje atraktivní podívanou, vždyť na startovním roštu se sejde více než dvě desítky přihlášených závodníků. Mezi celou řadou favoritů vyniká Mihajlo Mladenović, který v posledních dvou letech skončil v šampionátu na čtvrtém, resp. třetím místě.

Renault Twingo není pověstný pro svou rychlost ani velikost, ale když se odstrojí přebytečné vybavení, nainstaluje se ochranný rám, sníží se podvozek a obují se hladké pneumatiky, stane se z něj nepřehlédnutelný řvoucí nezmar okruhového závodění. V Twingo Cupu nemá nikdo výhodu díky lepším pneumatikám, výkonnějšímu motoru nebo efektivnějším tlumičům. Technická pravidla stanovují naprostou jednotu a o vítězství rozhoduje jezdecký talent a špetka štěstí. Rozdíly v cíli se zpravidla počítají na tisíce sekundy a pouhým okem člověk většinou nepozná, kdo vyhrál. Proto jsou tyto závody plně napětí a očekávání.

Twingo Cup je také skvělou příležitostí pro mladé závodníky, kteří mohou získat zkušenosti v okruhovém závodění a předvést svůj talent. Jezdci se přetlačují o každý centimetr asfaltu, troufají si najíždět do zatáček bok po boku a na rovinkách se řadí za sebe a využívají aerodynamických pytlů za autem. Je tedy jasné, že úvodní podnik na Hungaroringu bude plný emocí a nadějí pro všechny závodníky.

Entrylist