Twingo Cup startuje, bude mít hvězdnou sestavu

Twingo Cup startuje, bude mít hvězdnou sestavu

Twingo Cup je v letošním roce opět součástí závodních víkendů ESET Cupu. Hned třikrát se diváci dočkají společných podniků, a sice na okruzích Balaton Park, Most a Slovakia Ring. Závod na Balatonu o nadcházejícím víkendu bude první zkouškou pro početné pole Twingo Cupu

Twingo Cup s malými vozy značky Renault je mezi fanoušky velmi oblíbený nejen pro svou roztomilou velikost, ale především díky napínavým závodům plným úžasných soubojů.

Závodní pole Twingo Cupu bývá opravdu početné, často se jednotlivých podniků zúčastní několik desítek vozidel. Nejinak tomu bude i na úvodním podniku na okruhu Balaton Park v Maďarsku.

Na první závod je přihlášeno dvacet jezdců. Do nové sezony vstupují Slovinci Nik Poljanec, Matic Preša, Bojan Šeme, Rok Cerar, Luka Grm, Jaka Marinšek, Zal Rezar, Cristian Jurak, Anton Jus a Veronika Žbogar. Veronika ovšem nebude jedinou ženou ve startovním poli. Na svůj závodnický debut čeká i Linda Frey ze Švýcarska. K dalším jezdcům patří Vuk Deretić a Nikola Jančić ze Srbska a Bojan Petrushevski z Makedonie.

Twingo Cupu se zároveň zúčastní sedm velmi zkušených jezdců z gran turisma. Jsou jimi Filip Sládečka, Samuel Sládečka, Tomáš Mičánek, Bronislav Formánek, Dennis Waszek, Štefan Rosina a Josef Záruba, který s myšlenkou tohoto „All-Star“ závodu přišel.

„Jednou jsme s kolegy sledovali závod a uvědomili si, jak úžasné by bylo v tomto šampionátu závodit,“ popsal Záruba. Tento nápad se letos proměnil ve skutečnost a na konci dubna tito profíci usednou do malého twinga. „Naším hlavním cílem je užít si závod a zároveň prožít skvělé chvíle s ostatními závodníky v šampionátu,“ uzavírá Záruba.

S těmito hvězdnými jmény se očekává zajímavá konkurence pro pravidelně startující závodníky Twingo Cupu. Ačkoliv technika jízdy s vozem Twingo není extrémně náročná, klíčovým faktorem pro úspěch je strategie a umění zvolit správný moment pro útok.

Collective Test Day – Time Schedule
Time Schedule
Entrylist Balaton Park