Twingo Cup pokračoval v Chorvatsku, nejvíce se dařilo Mladenovičovi

Twingo Cup pokračoval v Chorvatsku, nejvíce se dařilo Mladenovičovi

Závody kategorie Twingo Cup patřily v chorvatském Grobniku Mihajlu Mladenovičovi. Srbský jezdec, který startuje s podporou projektu ESET Race Star, zvítězil jak v sobotu, tak v neděli.

Na okruhu v chorvatském Grobniku se o víkendu představil rovněž Twingo Cup. Ten i tentokrát dostál své pověsti nejvyrovnanější kategorie našeho seriálu. Zatímco v prvním závodě se do jedné sekundy vešlo šest závodníků, ve druhé jízdě dokonce hned deset. Nejlépe vyšel z obou jízd Mihajlo Mladenović.

Srbský jezdec, který závodí za tým ASK EKO Racing s podporou projektu ESET Race Star pro talentované piloty, porazil v sobotním závodě pouze o 33 tisícin sekundy druhého Dejana Robidu. Na stupně vítězů se podíval také Luka Glazer, který obsadil třetí místo.

V neděli byl Mladenovičův náskok ještě o něco menší. Druhého Mateje Ivanušu porazil o pouhých 31 tisícin sekundy. Luka Glazer zopakoval třetí místo ze soboty. Stříbrný muž sobotního závodu Dejan Robida v neděli obsadil šestou pozici.

Nik Stefančič se v předchozích letošních závodech vždy objevil na stupních vítězů. V Chorvatsku se ale mezi nejlepší trojicí neumístil ani jednou. Zatímco v sobotu skončil čtvrtý, v neděli dojel na pátém místě. I nadále však zůstává lídrem průběžného pořadí šampionátu.

Nik Stefančič sice v Grobniku na pódium nedosáhl, zůstal ale lídrem průběžného pořadí šampionátu. Foto: Petr Frýba

Foto: Petr Frýba