Twingo Cup: Na Slovakiaringu zvítězili Stefančič a Glazer

Twingo Cup: Na Slovakiaringu zvítězili Stefančič a Glazer

Při druhém podniku letošního ročníku Twingo Cupu na Slovakiaringu vystoupili na nejvyšší stupeň Nik Stefančič a Luka Glazer. Zatímco Stefančič ovládl první závod, Glazer zvítězil ve druhé jízdě.

Součástí druhého podniku letošní sezony na Slovakiaringu byly jako obvykle mimo jiné i závody kategorie Twingo Cup. Ty jako obvykle nabídly velmi vyrovnanou podívanou. Jasným důkazem tohoto tvrzení je fakt, že v obou závodech byl v cíli rozdíl mezi prvním a čtvrtým menší než jedna sekunda.

Úvodní závod víkendu dopadl nejlépe pro Nika Stefančiče. Slovinec, který po úvodním podniku na Hungaroringu vedl průběžné pořadí, porazil o pouhých 160 tisícin Luku Glazera. Na třetí pozici dorazil do cíle Tom A. Gruenfeld.

Také ve druhém závodě víkendu dojela na prvních dvou příčkách dvojice Stefančič a Glazer. Tentokrát měl ale více důvodů k radosti Glazer. Rozdíl mezi prvním a druhým byl ještě těsnější než v prvním závodě. Glazer totiž Stefančiče pokořil o 47 tisícin sekundy.

Dvojici tentokrát na pódiu doplnil Urban Jelovčan, který skončil třetí. Pro Jelovčana se jednalo již o třetí letošní pódium. Zatímco v prvním závodě na Hungaroringu skončil třetí, ve druhém maďarském klání dojel jako druhý. V prvním závodě na Slovensku mu stupně vítězů unikly jen těsně, když obsadil čtvrtou příčku.

Vítěz druhého závodu na Hungaroringu Matej Ivanuša si ze Slovenska žádný pohár neodvezl. V prvním závodě dojel na pátém místě. Ve druhé jízdě skončil osmý.

V akci jsme opět viděli i Mihajla Mladenoviče, startujícího s podporou projektu ESET Race Star pro talentované závodníky. Ten během úvodního podniku na Hungaroringu ukázal, že nebude jenom do počtu, když zazářil zejména druhým místem v prvním závodě víkendu. Na Slovensku dojel v úvodní jízdě jako devátý. Druhý závod nedokončil. Přesto byl ale klasifikován na 23. místě.

Mihajlo Mladenović závodí s podporou projektu ESET Race Star pro talentované jezdce.