TWC patřilo v neděli Majerovi, Makeš opět nespatřil cíl

TWC patřilo v neděli Majerovi, Makeš opět nespatřil cíl

V nedělním závodě TWC si dojel pro vítězství Petr Majer, kterému dělali na stupních vítězů společnost druhý Zoran Poglajen a třetí Mlha Primožič. TWC2 vyhrál Michal Malčík a v TWC3 se radoval Wolfgang Kriegl.

Po včerejším nedokončeném závodě nebyla Paní Štěstěna na straně Michala Makeše ani dnes. Jezdec stáje Mičánek Motorsport sice stejně jako včera odstartoval po zrušení druhých kvalifikací z pole position a poté se mu vedlo i v závodě, kde sváděl těsný souboj o vítězství s Petrem Majerem. Později ale došlo mezi oběma ke kontaktu, po kterém Makeš skončil mimo trať a později odstoupil ze závodu úplně.

Na nejvyšší stupeň vítězů tak bylo umožněno vystoupit jeho krajanovi, zatímco vítěz úvodních šesti závodů se musel smířit s nulovým bodovým ziskem i ve druhém slovenském závodě.

Jako druhý projel cílem po Makešově odstoupení Zoran Poglajen, který rovněž sváděl v závodě těsný souboj a to s Mlhou Primožičem, který proťal cílovou pásku jen těsně za Poglajenem na třetí příčce. Včerejší vítěz Levent Losonczy v neděli obsadil první nepódiovou pozici a umístil se na 4. příčce.

Hodnocení TWC2 opět patřilo první místo Michalu Malíčkovi jakožto jedinému startujícímu. Do cíle třídy TW3 dojeli tentokrát jen dva jezdci. Byli jimi Dennis Bröker s Wolfgangem Kriegelem, kteří se na prvních dvou příčkách umístili i v sobotu. Zatimco v úvodním závodě se ale radoval první jmenovaný, v závěrečné jízdě víkendu patřila chvíle slávy jeho rakouskému oponentovi.