Třetí podnik ESET V4 Cup řádně zdramatizovaly rozmary počasí

Třetí podnik ESET V4 Cup řádně zdramatizovaly rozmary počasí

Naprosto odlišné počasí ve dvou dnech zažili účastníci třetího podniku ESET V4 Cupu v chorvatském Grobniku. Sobotní závody doprovázelo krásné letní počasí s třicetistupňovými teplotami, tak typickým pro tuto turisty vyhledávanou jihoevropskou zemi. Jenže v neděli se situace obrátila o 180 stupňů, nad okruhem se honila šedá, vodou nacucaná oblaka, která každou chvíli spustila na trať provazy vody.

Takže zatímco v sobotu se jezdilo za sucha a krásného počasí, v neděli to bez pneumatik se vzorkem v žádném případě nešlo. Na druhou stranu dala mokrá dráha vyniknout jezdeckým talentům. Ve sprintu na suchu dominoval vozům GT3 Marcin Jedlinski s Audi R8 LMS, na kterého Richard Chlad se starší verzí Audi R8 zkrátka nestačil. Jenže v neděli se situace obrátila a Chlad předvedl bravurní výkon, korunovaný druhou výhrou v sezoně a upevněním prvního místa v průběžném hodnocení před Jedlinskim. Skvěle si počínal i Libor Milota, jenž si v obou závodech odnesl pohár za třetí, resp. druhé místo.

Hodně napínavým momentům přihlíželi diváci při závodech ESET TCR. Jáchym Galáš vodil po dráze svůj VW Golf se strojovou přesností a jediný, kdo ho mohl ohrozit v cestě za triumfem byl lídr průběžného pořadí Milovan Vesnič se seatem. Naneštěstí Vesniče o jakoukoliv šanci připravil defekt pneumatiky. V druhém závodu už však neponechal nic náhodě, skvěle odstartoval a držel se pevně na čele, zatímco jeho soupeři občas v průtrži mračen vycestovali mimo asfalt. Však také musel být závod předčasně ukončen, protože v závěrečných minutách se na trať spustily provazy vody a nebylo možné pokračovat.

Voda na trati prospívala i Andreovi Colovi v závodě formule 3. V sobotu na suchu nestačil na vítězného Beckhäusera, ale v neděli byli jejich síly naprosto vyrovnané. Cola byl vlastně o pár setin vteřiny rychlejší, v kvalifikaci si vyjel pole-position a v závodě zajel nejrychlejší kolo. Jen na startu měl Beckhäuser o něco rychlejší reakci a dostal se do čela, což se ukázalo jako klíčové. Cola se po celých 25 minut snažil protlačit na čelo, ale český pilot perfektní defenzivní stopou první místo uhájil a vyhrál i druhý závod. Ve formuli Renault vyhrál první závod lídr průběžného pořadí Robert Hefler, ale na mokru vynikal obhájce titulu Bartlomiej Mirecki, který už v minulosti ukázal, že mu jízda na vodě svědčí, a v neděli vyhrál svůj první letošní závod.

Nutno podotknout, že všichni jezdci si za nedělní výkony zaslouží uznání. Michal Makeš v Clio Cupu vyhrál jak na suchu, tak na mokru. Nicméně v neděli mu byl opravdu silným soupeřem Zoran Poglajen, který s českým lídrem Clio Cupu sváděl urputný boj. Natolik se jejich soupeření přiostřovalo, že v předposledním kole mezi nimi došlo k nehodě a Poglajen se ocitl ve štěrkové zóně. I druhý závod tak vyhrál Michal Makeš.

Dvěma starty a dvěma výhrami se může pochlubit i Wolfgang Kriegl v Cruze Cupu.  Naopak rozmanitost na stupních vítězů byla k vidění v kategorii TC-3500, kde sobotní závod vyhrál Gábor Kismarty-Lechner a nedělní dobrodružství na mokru vyšlo nejlépe Nemanjovi Milovanovičovi.

PRŮBĚŽNÉ HODNOCENÍ
Sprint
Endurance
ESET TCR
ESET V4 CUP – JUNIOR TROPHY