Tomáš Pekař se dalším vítězstvím přiblížil k titulu

Tomáš Pekař se dalším vítězstvím přiblížil k titulu

Mělnický závodník Tomáš Pekař vkročil do třetího podniku Clio Cupu pravou nohou. V kvalifikaci nadělil Adamu Rzepeckému sekundu a hravě si zajistil nejvýhodnější postavení na startu. První dvě kola však polský jezdec tomu českému pěkně zatápěl a brousil si zuby na předjetí. Jenže Pekař neponechal nic náhodě a jakmile se dostal do závodního rytmu, začal se po metrech vzdalovat svému soupeři.

Od té chvíle už Tomáš Pekař bezpečně kontroloval vedení a proměnil svůj pátý start v páté prvenství. Na druhém místě dojel Adam Rzepecki a na stupních vítězů ho doplnil bratr Tomasz Rzepecki, který v úvodu závodu překonal třetího Mihu Primožoče.

Primožoč, který dojel na čtvrtém místě, ztratil v průběžném pořadí druhou příčku, kterou převzal Adam Rzepecki, nicméně jeho ztráta na první místo je markantní. Naproti tomu Pekař si může zajistit titul šampiona Clio Cupu již v předstihu – v nedělním závodě.

První pětku v sobotní jízdě uzavřel Andrea Trinconi, jenž se dostal do kontaktu s Richardem Meixnerem a českého závodníka poslal ven z trati.