Tomáš Pekař ovládl první klání na Slovakia Ringu

Tomáš Pekař ovládl první klání na Slovakia Ringu

Tomáš Pekař proměnil start na Slovakia Ringu v zcela dominantní vítězství, když od prvního do posledního kola suverénně vedl a připral si třetí výhru sezony ze třech dosavadních startů v Clio Cupu.

První řada na startovním roštu úvodního závodu Clio Cupu patřila oranžovým barvám. Tomáš Pekař se svým typicky oranžovým cliem zajel pole-position a druhý nejrychlejší čas stanovil Jonas Karklys se stejně zbarveným vozem týmu Judesy Racing. Druhá řada se naopak nesla ve znamení polské národnosti. Ze třetího místa startoval Adam Rzepecki a vedle něj Pawel Wysmyk.

Po zhasnutí červených světel se jezdecké pole vydalo vstříc dlouhému sprintu k ošemetné první zatáčce. Naštěstí k žádným vzájemným kolizím nedošlo a Pekař uhájil čelo před Wysmykem. Za nimi se seřadili Rzepecki a Karklys, jenž start z první řady nezvládl podle představ.

První čtveřice kroužila po bezmála šestikilometrovém Slovakia Ringu v těsném sledu, ale jak přibývaly kilometry, tím víc se zvětšovaly vzájemné rozestupy mezi vedoucím duem a dvojicí Rzepecki – Karklys.

Zdálo se, že pořadí zůstane až do cíle, nicméně v závěru závodu vypadl Pawel Wysmyk a zbývající stupně vítězů za suverénním Pekařem obsadili pod žlutou vlajkou a za safety carem Rzepecki a Karklys. Čtvrtým klasifikovaným mužem byl Rzepeckiho bratr Tomasz a první pětku uzavřel Miha Primozic.

V samém závěru vyjel na trať safety car a jak se později ukázalo, byla to pro Tomáše Pekaře obrovská záchrana. V ten moment totiž dostal defekt pneumatiky a nebýt zpomalovacího vozu, jenž dovezl celé pole bezpečně do cíle, Pekař by o své první místo přišel.