Tomáš Pekař nepřekvapil, podle očekávání vyhrál první závod Clio Cupu

Tomáš Pekař nepřekvapil, podle očekávání vyhrál první závod Clio Cupu

Zkušený Tomáš Pekař z týmu Carpek Racing sice startoval až z druhého místa, ale po zhasnutí červených světel si počínal nejlépe, převzal celkové vedení už před první zatáčkou a neohroženě si dojel pro prvenství v kategorii Clio V. Své premiérové vítězství v Clio IV oslavil Martin Kadlečík.

Ačkoliv Kadlečík startoval z pole-position, do závodu nejlépe odstartoval Tomáš Pekař, který najel do první zatáčky na první místě. Bok po boku do ní vjížděli Martin Kadlečík a Michael Hulm. Německý závodník však neměl plnou kontrolu nad autem a skončil v hodinách.

Po prvním kole bylo celkové pořadí Pekař, Kadlečík, Henrik Seibel, Szabolcs Lantos a první pětku uzavíral Miha Primožič, na kterého utočil Nik Štefančič. Dvojnásobný šampion Twingo Cupu brzy překonal Primožiče a začal stíhat Lantose.

V problémech se ocitl Seibel, část karosérie se mu odírala o levou zadní pneumatiku a jeho drobného zpomalení okamžitě využili Lantos a Štefančič, kteří se dostali před Seibelovo oranžové Clio V.

Seibel zajel do boxů, zatímco se rozhořela bitva o třetí místo mezi Lantosem, Štefančičem a Přimožičem. V sedmém kole se Štefančič dostal před maďarského závodníka, nicméně od svých pronásledovatelů se hned tak neodpoutal a souboj mezi těmito třemi jezdci nadále pokračoval. V osmém kole se před Lantosze dostal i Přimožič a tím bylo o pořadí v cíli rozhodnuto.

Tomáš Pekař se podle očekávání stal vítězem závodu v kategorii Clio V. Na celkovém druhém místě dojel Martin Kadlečík, jenž se zároveň stal vítězem kategorie Clio IV – a to teprve při svém třetím startu v Clio Cupu.

Za Pekařem v rámci hodnocení Clio V dojel na druhém místě debutant Štefančič před Primožičem, Lantosem, Davidem Malinkovským a Thomasem Fischerem. Za vítězem Clio IV Kadlečíkem dojeli s odstupem na druhém, resp. třetím místě Michael Hulm, Igor Tomljanović, dále pak Adam Konopka a Jiří Zbožínek.

CLIO – Race 1