Tomáš Erdélyi: Premiérovou sezonu s GT3 si užívám

Tomáš Erdélyi: Premiérovou sezonu s GT3 si užívám

Tomáš Erdélyi je spjat s týmem Šenkýř Motorsport a značkou BMW. V loňském roce závodil s modelem BMW M3 E92 GTR, nicméně pro letošní ročník hledal nové výzvy a ty našel ve voze současné populární kategorie GT3.

„Chtěl jsem si zkusit GT3 a BMW Z4 bylo zrovna volné, tak jsme se s Robertem Šenkýřem dohodli a šli do toho. Vstup do sezony jsem bral jako seznámení s technikou, ale auto je velmi podobné typu E92 a hlavně je vždy špičkově připravené, takže jízda s ním je zážitkem,“ popsal Erdélyi.

Celý rok 2018 ESET MMSR tak absolvuje s BMW Z4 GT3, které je díky svému roku výroby klasifikováno v kategorii GT3 Trophy.

„Je skvělé, že jsou auta starší generace hodnocené v kategorii Trophy. Jezdci tak mají motivaci závodit s auty, které na současné generace GT3 rychlostně nemají. Zároveň je obrovskou výhodou, že v týmu máme ty nejlepší mentory v podobě Jarka Janiše, Roberta Šenkýře a Richarda Gondy,“ pokračoval Erdélyi, který slaví úspěchy ve sprintu i vytrvalosti.

Ve vytrvalosti vyhrál Erdélyi oba závody a drží první místo s maximálním počtem bodů. Ve sprintu stanul v posledních třech závodech na nejvyšším stupínku a dotahuje se na dosavadního vedoucího muže Lubomíra Jakubíka.

„V motorsportu není nikdy nic jisté, proto nekalkuluji s výsledky. Na druhou stranu budeme určitě bojovat do konce a věřím, že to podobně vnímá i Lubo. Myslím, že si sezonu všichni náramně užíváme, a to i v rámci fair play – a tak to má být,“ dodal na závěr slovenský pilot týmu Šenkýř Motorsport.

COMMENTS