Tobias Poschik zvítězil a stal se novým šampionem Clio Cupu

Tobias Poschik zvítězil a stal se novým šampionem Clio Cupu

Tobias Poschik byl před finálovým podnikem v Brně jen krok od titulu. Pohodlný náskok 35 bodů pak ještě navýšil o dva body díky nejrychlejšímu času v kvalifikaci a když pak odpolední závod s přehledem vyhrál, stal se novým šampionem Clio Cupu.

Poschik startoval z první řady po boku Miha Primožiče. Poschikův největší soupeř v boji o titul Szabolcs Lantos zajel v kvalifikaci třetí nejrychlejší čas, takže mu na roštu patřila druhá řada po boku Thomase Fischera.

Poschik měl nejlepší start, naopak Primožič ztratil a Lantos se díky tomu posunul na výjezdu z první zatáčky na druhé místo. Nicméně Lantosovi chybělo tempo, aby se udržel na dohled Poschikovi. Místo toho se musel bránit před útoky Primožiče, kterému podlehl o kolo později v první zatáčce.

Skvělý výkon předváděl Martin Kadlečík, kterého jsme letos vídali v Twingo Cupu. Vzhledem k tomu, že šampionát skončil už podnikem na Slovensku, byl brněnský závod ideálním místem na vyzkoušení rychlejšího a většího Clia. Kadlečík startoval z pátého místa a brzy se posunul na čtvrté místo, o které se přetahoval s Thomasem Fischerem. Zkušeného rakouského závodníka však pokořil a vydařený debut završil skvělou pozicí v cíli.

Poschik tak suverénně vyhrál závod Clio Cupu a stal se novým šampionem tohoto pohárového šampionátu. Druhý Primožič dosáhl na sedmé umístění na stupních vítězů. Rovněž pro Lantose šlo o sedmé umístění v TOP3. Čtvrtý byl Kadlečík, pátý Fischer. V hodnocení Clio Cup V pak vyhrál Dejan Robida.