Tobias Poschik znovu vyhrál a stal se i nejlepším juniorem roku 2022

Tobias Poschik znovu vyhrál a stal se i nejlepším juniorem roku 2022

Z pole-position startující Tobias Poschik se stal novým šampionem Clio Cupu v sobotním závodě. Ten nedělní byl už jen třešničkou na dortu. Suverénní vítězstvím zakončil úspěšnou sezonu a do sbírky přidal i další významný úspěch – stal se vítězem hodnocení Junior Trophy napříč všemi šampionáty ESET Cupu a TCR Eastern Europe.

Poschik skvěle odstartoval a pohlídal si první místo. Stejně dobře vyrazil do závodu Miha Primožič, ale zdaleka nejlepší sprint do první zatáčky předvedl Martin Kadlečík ze čtvrtého místa, jenž po vnější straně předjel Szabolcse Lantose a usadil se na třetím místě.

Lantos mezitím bojoval s Thomasem Fischerem o čtvrté místo a když se Fischer posunul před Lantose, začal okamžitě útočit na Kadlečíka. Z jejich souboje ovšem těžil Lantos, který se ve Schwantzově zatáčce dostal před oba závodníky.

Souboj zdaleka nekončil. Lantos pokořil i Primožiče a posunul se na druhé místo. Stejný cíl měl i Fischer, ale recept na předjetí slovinského závodníka nenašel a musel se spokojit se čtvrtým místem před Martinem Kadlečíkem.

Všechny tyto souboje Tobias Poschik neviděl. Po okruhu kroužil daleko vepředu a stejně jako v sobotu předvedl další suverénní jízdu způsobem start-cíl. Pátou výhrou sezony a desátým umístěním na stupních vítězů završil úspěšnou sezonu, v níž kromě titulu v Clio Cupu vyhrál i Junior Trophy, bodově hodnotící mladé závodníky napříč všemi závodními sériemi v ESET Cupu a TCR Eastern Europe.

V rámci klasifikaci Clio Cupu páté generace vyhrál Dejan Robida, který zvítězil i v sobotním závodě.