#throwbackthursday: Záblesk budoucnosti

#throwbackthursday: Záblesk budoucnosti

V pořadí čtvrtý podnik ESET Cupu 2022 hostil chorvatský okruh Grobnik. Na programu byl i závod pouze pro monoposty formule 4. Závod, jenž bude díky šampionátu ACCR F4 běžnou součástí letošní sezony.

Vzhledem k posunutí startu premiérové sezony ACCR F4 byly závody monopostů různých kategorií včetně F4 společné. Nicméně právě v Grobniku se sešlo startovní pole F4 natolik početné, že bylo možné vyhlásit jejich samostatný závod. Startovní pole tvořili v drtivé většině Italové se starší generací monopostů Tatuus F4. Závodu se zúčastnili Tommaso Lovati a Zéno Kovács, kteří startovali v sezoně 2022 pravidelně. Kovács právě v Chorvatsku debutoval s novou generací F4 Tatuus 421. Ačkoliv pole-position získal Giovanni Maschio, závod se odehrával v režii Salvatoreho Liottiho, jenž vyhrál s náskokem téměř sedmi sekund před Andreou Bodellinim. Třetí skončil Kovács, jenž zajel v premiéře s novou F4 a na okruhu, který doposud neznal, velmi pěkný výsledek.

Zajímavý závod F4 v Grobniku byl proto zábleskem blízké budoucnosti, neboť v nadcházející sezoně se můžeme těšit na první ročník šampionátu ACCR F4.