#throwbackthursday: Téměř dokonalý víkend

#throwbackthursday: Téměř dokonalý víkend

Třetí podnik sezony hostil polský okruh Poznań a nebylo překvapením, že se na tamním okruhu sešla řada domácích pilotů. Patřil mezi ně i Robin Rogalski s Audi R8 GT3 EVO2 týmu Seyffarth. Bylo to vůbec poprvé, kdy se Rogalski postavil na start závodů ESET Cupu. „Závodění v ESET Cupu pro mě bude zajímavou zkušeností. Soupeři jsou velmi dobrými jezdci a respektuji každého z nich. Do auta se vracím poprvé od operace předloktí, takže závod pro mě bude speciální,“ uvedl tehdy Rogalski a obratem dodal, že okruh v Poznańi vlastně moc dobře nezná: „Závodil jsem tady jen jednou asi před šesti lety s Kiou Picanto, což je naprosto odlišné auto než Audi.“

Nicméně Rogalski je špičkový pilot a za volantem nového Audi GT3 ukázal, že patří k horkým favoritům na prvenství. Do prvního sprintu startoval z první řady po boku krajana Marina Jedlinského a do čela se protlačil ve čtvrtém kole. Pozvolna si budoval náskok, ale jeho šance k výhře se rozplynula penalizací průjezd boxy za předjíždění žlutých vlajek. Bylo po nadějích a vítězství. Třetí místo bylo jen hořkou tečkou za úvodním sprintem.

Odpoledne čekala na závodníky vytrvalost. Rogalski opět usedl do auta a po startu z třetího místa zvládl hodinový závod na výbornou. Do čela se dostal okamžitě po startu a průběžně se vzdaloval pronásledovatelům. Zaslouženě vyhrál a odnesl si první skalp z domácího okruhu.

V neděli čekal na polského závodníka reparát ve sprintu. Jezdec týmu Seyffarth Motorsport startoval z pole-position a pětadvacetiminutovému sprintu ve vysokých teplotách zcela vévodil. Rogalski se jako jediný závodník ve startovním poli dostal s nejrychlejším časem k hranici jedna minuta a třicet sekund. Tím skončila jeho krátká pouť v ESET Cupu – završená třemi finiši v TOP3, z toho dvě prvenství.