Kalendář na sezonu 2024 má svou podobu

Kalendář na sezonu 2024 má svou podobu

Revidovaný kalendář na nadcházející sezonu ESET Cupu má svou podobu. Zahrnuje i nový maďarský okruh Balaton Park.

Kalendář je sestaven z dobře známých tratí z minulosti, nicméně jednu novinku obsahuje. Je jím Balaton Park, který bude na konci dubna hostit úvodní závod ESET Cupu. Následující podnik se uskuteční v květnu na trati formule 1 Red Bull Ringu a v červenci se jezdci znovu přesunou do Maďarska, tentokrát však na Hungaroring.

Po letní přestávce se šampionát rozjede na Autodromu Most, který přivítá ESET Cup na začátku srpna. Ve stejném měsíci se koná i závod na Slovakia Ringu a velké finále roku 2024 se uskuteční v tradičním zářiovém termínu v Brně.

Závodní víkendy ESET Cupu budou opět doprovázet další série jako TCR Eastern Europe, Clio Cup nebo Twingo Cup a ve většině případů i F4 CEZ. Vzhledem k přímým přenosům jednotlivých závodů se usiluje o pevné časy startů hlavních sérií ESET Cupu a TCR Eastern Europe na každém závodním víkendu. Série TCR by se měla jet v neděli vždy před polední přestávkou a ESET Cup po polední přestávce. Další novinkou je, že většinu závodních podniků obohatí i seriál FIA Swift Cup Europe.

27.–28. 04. – Balaton Park
18.–19. 05. – Red Bull Ring
15.–16. 06. – Hungaroring
03.–04. 08. – Most
24.–25. 08. – Slovakia Ring
07.–08. 09. – Brno