Těsnou kvalifikaci na vytrvalostní závod vyhrál Filip Salaquarda

Těsnou kvalifikaci na vytrvalostní závod vyhrál Filip Salaquarda

Velmi vyrovnaný souboj o pole-position se odehrával během kvalifikace na sobotní podvečerní vytrvalost. Přetahovanou o první místo nakonec vyhrál Filip Salaquarda s Audi R8 LMS GT3 o 0,019 sekundy před Daanem Pijlem s Mercedesem AMG GT3.

Zatímco Salaqurda pojede ve vytrvalostním závodu sám, Pijl se v jeho průběhu vystřídá s Piotrem Wirou. Klíčový tak bude pro oba závodníky start. Z třetího místa odstartuje posádka Ernst Kirchmayer – Peter Baron s Ferrari 488 GT3. Čtvrtý nejrychlejší čas zajel Libor Milota s Mercedesem AMG. Pátý skončil Miro Konopka s Lamborghini Huracán GT3. Prvních pět pozic na startu tak bude patřit výhradně vozům kategorie GT3. Šestý Alexander Ober s Lamborghini Huracán spadá do kategorie GTX.

Ze čtvrté řady pak odstartuje posádka Kurt Wagner a Josef Záruba s Lamborghini kategorie GTC před Antonínem Herbeckem s Pagani Zondou kategorie GTX. Nejlepší čas z vozů KTM GTX zajela posádka Petr Lisa – Pavel Sovička.

V rámci kategorie GT4 byl opět nejrychlejší Zéno Kovács s BMW M4 GT4 před týmovým kolegou z Racing Trevor Antalem Zsigem. Ve vytrvalostním závodu budou startovat i vozy kategorie Touring Car, v níž nejrychlejší čas zajela posádka Bartosz Groszek – Radim Adámek s Audi RS3 LMS TCR.

Endurance – Qualifying