TCR má jasného favorita, dobojováno však ještě zdaleka není

TCR má jasného favorita, dobojováno však ještě zdaleka není

ESET MMSR se nachází téměř v polovině sezony. Máme za sebou dva podniky na Hungaroringu a Red Bull Ringu a v kalendáři zbývají ještě zastávky v Grobniku, na Slovakia Ringu a v Brně. Nastal tak pravý čas na resumé v poločasu sezony.

Ve třídě ESET TCR se vedoucí role ujal Milovan Vesnić se Seatem Cupra, který má ze čtyř odjetých závodů skóre tří vítězství a jednoho druhého místa. Zkušený Srb z týmu ASK Vesnić nasbíral 75 bodů a před druhým Václavem Nimčem jr. vede o 29 bodů.

„Sezóna probíhá perfektně. Velmi mě těší, že se čím dál víc jezdců objevuje ve třídě TCR, čímž v šampionátu vzniká silnější konkurence. Náš tým je s výsledky velmi spokojen. Můj týmový kolega Jakub Wyszomirski s hondou je čím dál rychlejší a já naopak těžím s bohatých zkušeností s vozy TCR, takže doufám, že sezonu dokončíme tak, jak jsme ji začali,“ hodnotil Milovan Vesnić první dva závody.

Jakub Wyszomirski se nachází na průběžném třetím místě a čtvrtou příčku drží Bálint Hatvani, zatímco pátý je Jasmin Preisig. Právě mezi Nimčem, Wyszomirskim, Hatvanim a Preisigem jsou velmi malé bodové rozestupy a jejich souboj bude do konce sezony ještě zajímavý.

Jejich přetahovanou o body zpovzdálí sleduje z prvního místa právě Vesnić. I pro něj je však sezona stále otevřená, byť cíle jsou jasně dané.

„Ideální by bylo, kdyby se náš tým umístil na prvních dvou místech. A to ještě doufám, že se brzo vrátí Rudi Pesovic, takže bychom pod jedním stanem měli Seat, Audi a Hondu. Jinak můj Seat je od Audi, s kterým jsem rovněž závodil, úplně odlišný v nastavení i stylu jízdy. Sice mají oba vozy stejný základ, ale podle mého názoru je Seat mnohem univerzálnější a vhodný na rychlých i pomalých tratích,“ pokračoval Milovan Vesnić a na závěr dodal: „Doufám, že víc jezdců uvidí výhody závodění v ESET TCR, protože tento šampionát může mít skvělou budoucnost.“

Průběžné pořadí
ESET TCR

COMMENTS