Szabolcs Lantos vedl od startu do cíle

Szabolcs Lantos vedl od startu do cíle

Nedělní závod Clio Cupu se odehrál zcela v režii domácího Szabolcse Lantose, který se po startu z druhého místa dostal do vedení a první místo si udržel až do cíle.

Lantos z týmu NNR Team Hungary startoval z první řady po boku Tobiase Poschika z týmu Carpek Racing. Debutant Poschik vyhrál sobotní jízdu, ale tentokrát se k šanci na prvenství nedostal. Na startu se propadl do hloubi startovního pole.

Lantos převzal vedení a suverénně ujížděl svým pronásledovatelům. Na druhém místě jedoucí Miha Primožič na maďarského lídra nestačil, místo toho se musel bránit útokům Tomáše Pekaře, který Primožiče ve druhém kole předjel a usadil se na druhém místě. Nicméně Primožič se nevzdával a s Pekařem sváděl vypjatý souboj. Ve čtvrtém kole se mu podařilo dostat zpět na druhé místo.

Jejich vzájemného souboje využíval Tobias Poschik, který se po ztrátě několika pozici posouval dopředu, a nakonec i on zdolal svého týmového kolegy a šéfa Tomáše Pekaře. Nutno podotknout, že Pekař startoval s pátou generací Clia, která je o něco pomalejší než starší verze Clio IV.

Tobias Poschik se ve finále dostal i před Primožiče a byl klasifikován na druhém místě za Lantosem. Bronzové umístění bral Miha Primožič z týmu Lema Racing. Čtvrtý skončil v rámci klasifikace Clio IV soutěžní jezdec Libor Horák, který si namísto šotoliny zazávodil na hladkém asfaltu. První pětku uzavřel Horákův týmový kolega z Carpek Racing Richard Meixner.

V rámci klasifikace Clio V zvítězil Tomáš Pekař před týmovým kolegou Henrikem Seibelem.

Výsledky závodu