Szabolcs Lantos udržel naději na titul v Clio Cupu

Szabolcs Lantos udržel naději na titul v Clio Cupu

Szabolcs Lantos vyhrál úvodní závod Clio Cupu na Slovakia Ringu a udržel si matematickou šanci na titul. Lídr průběžného pořadí Tobiash Poschik dokončil závod na druhém místě.

Před závodem lehce pršelo a řada jezdců zvolila jistotu v podobě pneumatik do mokra. Po jízdě z boxu na startovní rošt však všichni přezouvali na hladké pneumatiky, neboť asfalt rychle osychal a bylo jasné, že nejlepší variantou jsou slicky.

Z první řady startovaly Ivan Mandić a Tomáš Pekař s vozy Clio páté generace. Za nimi se seřadili Szabolcs Lantos a Michael Hulm s vozy čtvrté generace. Lídr průběžného pořadí Tobiash Poschik startoval až z devátého místa.

Právě Lantos a Hulm odstartovali nejlépe překonali Mandiće a Pekaře. Hulm se ujal vedení, zatímco Lantos sváděl s Pekařem souboj v prvních zatáčkách po startu. Z pole-position na čtvrté místo se propadl Mandić a hned za ním jezdil Poschik, který rovněž předvedl raketový start.

V druhém kole se Poschik posunul na čtvrté místo a zařadil se za vláček jezdců Hulm, Lantosz a Pekař. Rakouský závodník zajížděl nejrychlejší kola a brzy se posunul před svého týmového šéfa Pekaře. Zakrátko došlo i ke změně na čele závodu. Lantosz se protlačil do vedení a odsunul Hulma na stříbrnou příčku, o kterou se zároveň pokoušel skvěle jedoucí Poschik.

Ve čtvrtém kole se Poschik posunul na druhé místo a měl před sebou už jen lídra Lantosze. Jenže Hulm se nechtěl jen tak vzdát a několik zatáček se snažil převzít druhou příčku zpět. Vzájemný souboj nakonec vyústil v Hulmovo krátké vyjetí mimo trať a propad na šesté místo. Mezitím se na vedoucí skupinku dotáhli Miha Primožič a Thomas Fischer.

V závěrečných kolech se ještě Poschik dotáhl na prvního Lantosze, ale recept na předjetí nenašel a maďarský závodník dosáhl na své druhé letošní prvenství. Druhý skončil Poschik, třetí Primožič. Na dalších pozicích v rámci klasifikace Clio IV dojeli Michael Hulm a první pětku uzavřel Thomas Fischer.

V rámci klasifikace Clio V vyhrál Tomáš Pekař před Davidem Němčekem a Ivanem Mandićem.