Szabolcs Lantos a Martin Kadlečík vítězí v úvodním sprintu Clio Cupu

Szabolcs Lantos a Martin Kadlečík vítězí v úvodním sprintu Clio Cupu

Miha Primožič předvedl na Automotodromu Brno raketový start a z třetí pozice se v první zatáčce posunul do čela závodu. Martin Kadlečík, startující z pole-position, však dlouho neváhal a při brzdění do druhé zatáčky znovu převzal vedení a okamžitě se začal vzdalovat svým pronásledovatelům.

Za ním se utvořil vláček vozů vedený Primožičem, Lantosem, Štefančičem, Konopkou a Zbožínkem. Následovaly tvrdé, ale férové souboje. Lantos nakonec pokořil Primožiče a převzal vedení v klasifikaci Clio V.

Konopka využíval výkonnostní převahy svého clia čtvrté generace a posunul se na celkové třetí místo, stále však v rámci Clio IV držel druhou pozici. Souboj za ním, mezi Primožičem a Štefančičem, nadále pokračoval a této dvojici se blížil Richard Meixner.

Martin Kadlečík se nakonec stal suverénním vítězem a protáhl svou triumfální řadu na devět závodů v řadě. Na druhém místě v rámci klasifikace Clio IV dojel Adam Konopka, třetí Richard Meixner, jenž jel po včerejších technických potížích s náhradním vozem, a čtvrtý dojel Jiří Zbožínek.

V hodnocení Clio V zvítězil Stabolcs Lantos před Nikem Štefančičem. Miha Primožič byl klasifikován na třetím místě. Mimo stupně vítězů dojeli Ondrej Fekete, Dejan Robida a Andrej Makarović.