Super zážitek, říká Meixner o letošních vytrvalostních triumfech

Super zážitek, říká Meixner o letošních vytrvalostních triumfech

Richardu Meixnerovi se v letošní sezoně podařilo zaznamenat mimo jiné dva triumfy ve vytrvalostních závodech kategorie TC – 2.0. A hodnotí je vysoko.

Richarda Meixnera jsme mohli v letošní sezoně vídat jak v závodech kategorie Renault Clio Cup, tak ve vytrvalostních kláních třídy TC – 2.0. Zatímco v celkové klasifikaci Renault Clio Cupu obsadil čtrnácté místo, v rámci vytrvalostního hodnocení TC – 2.0 se mu již dařilo více. Při závěrečných dvou závodech sezony v Brně a na Hungaroringu totiž dosáhl společně s Tomášem Pekařem na vítězství, díky čemuž získala dvojice titul vicemistrů.

V obou případech triumfoval tandem Carpek Racingu po velkém boji s posádkou stáje Buggyra Zero Mileage Racing, která se skládala z jediného českého pilota v historii formule 1 Tomáše Engeho a teprve šestnáctileté Yasmeen Kolocové. Nedávno Meixner prozradil, že si obou těchto prvenství velmi považuje.

„Hodnotím je hodně vysoko. Nechci, aby to znělo příliš nadneseně, ale mít dvakrát pod sebou Engeho, to se mnoha lidem v Česku nepodaří. Vzhledem k jeho závodnickým zkušenostem a historii je ale třeba přijímat to s pokorou. Byl to pro mě super zážitek. Maximálně jsem si to užíval. Je potřeba si uvědomit, s kým a proti komu jsem jel. Myslím si, že vypovídalo za vše, že souboji Tomáše s Tomášem patřilo v přímém přenosu dvacet pět minut,“ uvedl.

Richardu Meixnerovi s Tomášem Pekařem se podařilo dvakrát porazit Tomáše Engeho s Yasmeen Kolocovou. Foto: Petr Frýba

Pro příští sezonu plánuje Meixner mimo jiné i další starty v závodech Renault Clio Cupu. Zda-li se ale v rámci této kategorie opět představí i u nás, zatím jasné není.

Titulní fotografie: Petr Frýba