Stratég Miha Fabijan vyhrál první závod Twingo Cupu

Stratég Miha Fabijan vyhrál první závod Twingo Cupu

Dramatický závod Twingo Cupu na Slovakia Ringu rozhodl ve svůj prospěch Miha Fabijan, jemuž k prvenství pomohla žlutá fáze za safety carem a znalost pravidel motorsportu.

David Stušek startoval z prvního místa po boku Roka Cerara. Z druhé řady startovali lídr průběžného pořadí Nik Štefančič a Marko Blazewski. Z pátého místa pak vyrážel Martin Kadlečík, který se v prvním kole protlačil na první místo. Vzhledem k charakteru Slovakia Ringu a jeho četným rovinkám však Kadlečík čelo závodu do konce prvního kola neudržel.

V závodě startovalo dvacet jezdců a téměř všichni se v úvodních kolech drželi v jedné skupině, využívající slipstream k získávání pozic. Pořadí se neustále měnilo a předjížděcím manévrům učinil přítrž až výjezd safety caru.

Dlouhá žlutá fáze znamenala, že safety car zajížděl do boxů až v posledním kole a k cíli tak zbývalo jen několik stovek metrů. V danou chvíli vedoucí Fabijan věděl, že jakmile by šlápl na plynový pedál, jezdci za ním by ho díky slipstreamu hravě překonali. Místo toho se rozhodl pomalou rychlostí směřovat k šachovnicovému praporku, vědom si faktu, že nikdo ho před startovní/cílovou čárou nesmí předjet. Fabijan tak chytrou taktikou zvítězil v prvním závodě Twingo Cupu před Matejem Ivanušou a Mihailem Mladenovičem. Čtvrtý skončil Nik Štefančič.