Startovní pole na Slovakia Ringu obohatí domácí jezdci, vrátí se známé tváře

Startovní pole na Slovakia Ringu obohatí domácí jezdci, vrátí se známé tváře

Slovakia Ring se ve dnech 18.–20. srpna stane dějištěm čtvrtého podniku ESET MMSR, který se přehoupl do své druhé poloviny sezony.

Srpnový víkend na Slovakia Ringu nabídne tradiční show v podobě závodů sérií L21 REMUS Formula, TWC, Sprint a nově i dvouhodinového vytrvalostního závodu. Špičkové jezdecké pole uvidí diváci ve Sprintech, kde se představí řada domácích pilotů. Za volant BMW M6 GT3 se vrátí v Mostu absentující Jirko Malchárek a dalším želízkem v ohni bude bývalý pilot série GP3 Richard Gonda se starším modelem BMW Z4 GT3. Oba budou klíčovými hráči v boji o celkové vítězství, kde se budou muset popasovat s konkurencí v podobě Jakuba Knolla (BMW M6 GT3), Richarda Chlada Jr. (Audi R8 LMS ultra GT3), Petra Kačírka (Audi R8 LMS ultra GT3) a Kurta Wagnera s Lamborghini Gallardo GT3. Ze zástupců třídy GTC nebude chybět tým Mičánek Motorsport s dvojicí Lamborghini Supertropheo pro Josefa Zárubu a Jiřího Stránského. K nim se připojí i Milan Galáš s Porsche 911 GT3 Cup.

K dalším slovenským závodníkům ve startovním poli patří Tomáš Erdelyi s BMW M3 GTR, Martin Hlavna s Fordem Fiestou a letos poprvé se ke Sprintům připojí i veterán Julo Konček s Vauxhallem Vectra a Jan Marcinko s Nissanem 350 Z.

Vytrvalostního závodu se mimo jiné zúčastní dvojice žlutých Lamborghini Supertrofeo  bratislavského týmu ARC Bratislava v čele s Mirou Konopkou. S vozy BMW Alpina GT3 týmu Racing Trevor pojedou Gregor Zsigo a Jakub Kubas. Jediné Ferrari 458 Challenge ve startovním poli bude mít v rukou Lubomír Jakubík.

Letní dvouměsíční přestávka končí i účastníkům L21 REMUS Formula. Do monopostů formule 4 usednou Petr Semerád a Václav Šafář. Na Slovakia Ring zavítá rovněž tým Franze Wösse, který přiveze formule 3 pro sebe, Angeliqu Germann a Lucu Iannacconeho. Z České republiky dorazí i Antonín Sús a z nedalekého Maďarska Pénzes Attila. V dalších třídách se objeví Petr Samek, Janos Magyar, Filip Turek a Major Bence.

Součástí čtvrtého podniku ESET V4 Cupu budou samozřejmě i závody cestovních vozů. Zoran Poglajen s Renaultem Clio IV má namířeno k celkovému vítězství, mezi renaulty třetí generace sahá po úspěchu René Martinek. Mezi pohárovými vozy Chevrolet Cruze je situace velmi vyrovnaná a lídrovi průběžného pořadí Björnu Dietrichovi dýchá na záda nováček David Wassermann. Nejpočetnější startovní pole bude mít Renault Twingo Cup, kam je přihlášeno třináct vozů. Bezchybnou sezonu zatím prožívá Matthias Lodi, jenž vyjma úvodního sprintu na Hungaroringu ovládl všechny zbývající závody a drží téměř desetibodový náskok před Tomažem Trčkem.

COMMENTS