Startovní listina maďarského GT sprintu slibuje velkolepou podívanou

Startovní listina maďarského GT sprintu slibuje velkolepou podívanou

Vrcholící boje o mistrovský titul, návrat starých známých a i účast hvězd ze scény tahačů. To vše a mnoho dalšího přinesou sprintové závody vozů GT na Hungaroringu.

Letošní ročník vrcholí o víkendu na Hungaroringu. V akci pochopitelně nebudou ani tentokrát chybět vozy specifikace GT. A pohled do startovní listiny sprintových závodů této třídy rozhodně fanoušky skepticismem nenaplňuje. Naopak.

V kategorii GT3 vzejde nový šampion z trojice Gregor Zsigo, Daniel Skalický a Petr Kačírek. V celkovém pořadí je na tom před začátkem víkendu nejlépe první jmenovaný. Pilot stáje Trevor Racing dokázal ve všech dosavadních závodech vystoupit na pódium, přičemž první víkendovou jízdu v Brně dokonce ovládl. Na kontě má celkem 29 bodů. Druhý Skalický (25,5 bodu) ovšem zaostává pouze o 3,5 bodu. Daleko není ani Skalického týmový kolega u Duck Racingu Petr Kačírek (21,5 bodu).

Ve sprintu GT3 má k titulu nejblíže Gregor Zsigo.

Zatímco Zsigo by měl nastoupit do obou víkendových sprintů, piloti stáje Duck Racing by se měli rozdělit a každý z nich absolvovat jednu jízdu. Jelikož se ale do šampionátu započítává pouze nejlepší výsledek víkendu, nijak je tato skutečnost neznevýhodní.

Dá se ale očekávat, že do boje o nejvyšší příčky bude v Maďarsku zapojeno více jezdců než jenom tito tři. Do šampionátu se totiž vrací tým Olimp Racing, který při dřívějším působení v naší sérii patřil mezi přední protagonisty kategorie GT3. Polská stáj nasadí dva vozy Mercedes AMG GT3. Zatímco do prvního usedne Stanislaw Jedlinski, se druhým si zazávodí jeho syn Marcin, který je šampionem sprintu GT3 z roku 2018.

Vozy Mercedes AMG GT3 ale uvidíme při GT sprintech v dějišti Velké ceny Maďarska formule 1 hned tři. Do startovního pole se totiž vrací rovněž stáj Buggyra Zero Mileage Racing, která letos zažila velmi úspěšné vystoupení na Slovakiaringu. Tam totiž její jezdec David Vršecký opanoval oba víkendové sprinty.

Na Hungaroringu za tým nastoupí v jednom závodě mistr Evropského šampionátu tahačů FIA z roku 2017 Adam Lacko a ve druhém jeho letošní parťačka ve FIA ETRC Aliyyah Kolocová, kterou jsme již mohli vidět během úvodního podniku sezony v chorvatském Grobniku s vozem Renault Clio. Zatímco Lacko má s vozem GT zkušenosti již z dřívějška, pro teprve šestnáctiletou dceru dalšího bývalého evropského šampiona v závodech tahačů Martina Koloce půjde na této scéně o premiéru.

Na co koukat ale bude také v GT4. Tam se letošní sezona nese ve znamení souboje mezi Ferencem Ficzou z týmu Trevor Racing a Sergejem Pavlovcem ze stáje RTR Projects. Bude to tak jeden z této dvojice, kdo na konci víkendu oslaví titul. Momentálně je na tom lépe Ficza, který má o 3,5 bodu více než Pavlovec.

O celkovém vítězi sprintového hodnocení GT4 se rozhodne mezi Ferencem Ficzou a Sergejem Pavlovcem.

Těšit se ale opět můžeme i na prototypy skupiny D5. Tradičně uvidíme Mira Konopku v Ligieru JSP2 stáje ARC Bratislava. Slovenský matador ale bude mít konkurenta, a to v osobě pilota BM Racing Teamu Jacka Zielonky. Ten pojede s vozem Radical SR8.

Titulní fotografie: Buggyra Zero Mileage Racing