Sprintu GT3 vévodí po Slovakiaringu Zsigo

Sprintu GT3 vévodí po Slovakiaringu Zsigo

Průběžné pořadí sprintových závodů třídy GT3 má po víkendu na Slovakia Ringu nového vedoucího muže. Je jím Gregor Zsigo.

Letošní sezona sprintového hodnocení třídy GT3 má za sebou čtyři závody. Během nich se na nejvyšším stupni vítězů objevili dva jezdci. Zatímco v úvodním podniku ročníku 2020 v chorvatském Grobniku kraloval oběma kláním jezdec týmu GT2 Motorsport Libor Milota, na Slovakiaringu ovládl oba závody David Vršecký z týmu Buggyra Zero Mileage Racing.

Na čele průběžného pořadí se ale po dvou odjetých podnicích nenachází ani jeden z nich. Je to totiž Gregor Zsigo, kdo vede. Slovenskému jezdci Trevor Racingu, který závodí s vozem BMW M6 GT3, se sice ještě letos zvítězit nepodařilo, ovoce mu ale přináší jeho konzistence. V ani jednom ze čtveřice dosud odjetých závodů totiž nechyběl na stupních vítězů. Zatímco v Chorvatsku zaznamenal dvě třetí místa, ze Slovenska si odnesl bronz a stříbro. Na kontě má celkem 31,5 bodu.

Na druhé příčce celkového pořadí se nachází Daniel Skalický. Jezdec stáje Duck Racing má na kontě dvě stříbra a jeden bronz. Zatím nasbíral celkem 25,5 bodu.

David Vršecký a Libor Milota sice ukořistili po dvou vítězstvích, oba si ale připsali rovněž dva nulové bodové zisky. Z tohoto důvodu se dělí v průběžné klasifikaci až o třetí místo. Jak Vršecký, tak Milota mají 25 bodů.

Rozdíl mezi první a třetí příčkou tedy činí pouhých šest bodů. To je jasný příslib napínavé podívané pro zbývající dva podniky na Automotodromu Brno a na Hungaroringu.