Sprint GT3: Zsigo porazil Skalického o jediný bod

Sprint GT3: Zsigo porazil Skalického o jediný bod

V letošní sezoně si dojel pro titul sprintového šampiona třídy GT3 Gregor Zsigo. Na druhé pozici se umístil Daniel Skalický, který za Zsigem zaostal o jediný bod. Bronz bral Petr Kačírek.

Letošní sezona je minulostí. A fanoušci se během ní rozhodně nenudili. Častokrát totiž mohli být svědky velmi vyrovnané a napínavé podívané. To platilo například o sprintových závodech královské třídy GT3. Zde v celkových osmi závodech vystoupilo alespoň jednou na nejvyšší stupeň hned pět jezdců. Až do poslední jízdy navíc nebylo jasné, kdo bude slavit titul.

Šampionem se nakonec stal Gregor Zsigo. Silnou stránkou pilota stáje Trevor Racing byla během sezony konzistence. Z osmi závodů se totiž hned šestkrát umístil na pódiu. Nejlepšího výsledku dosáhl v úvodní brněnské jízdě, kterou vyhrál. K tomu přidal dvě stříbra z nedělních závodů na Slovakiaringu a v Brně a trojici bronzových výsledků. Těch dosáhl při obou kláních v Chorvatsku a v úvodní slovenské jízdě. Na konto si připsal celkem 34 bodů.

Zsigo jen těsně zdolal Daniela Skalického. Jezdec Duck Racingu nasbíral dohromady 33 bodů. Na vítězství přitom nedosáhl ani v jednom případě. Podobně jako Zsigo byl ale i on častým návštěvníkem stupňů vítězů. Zatímco oba závody v Grobniku a první brněnská jízda pro něj skončily druhým místem, ve druhém závodě na Slovakiaringu a v první jízdě na Hungaroringu ukořistil třetí příčku.

Danielovi Skalickému unikl titul ve sprintu GT3 jen těsně.

I na celkové třetí příčce můžeme najít jezdce stáje Duck Racing. Je jím Skalického parťák Petr Kačírek. Toho jsme letos viděli celkem ve třech závodech. Po vítězství ve druhém závodě v Brně, druhém místě v sobotním klání na Slovakiaringu a čtvrté pozici ve druhé jízdě na Hungaroringu nastřádal celkem 27,5 bodu.

Kromě Zsiga a Kačírka jsme letos mohli na nejvyšším stupni vidět také Libora Milotu (oba závody v Grobniku), dvojnásobného mistra Evropy v závodech tahačů Davida Vršeckého (oba závody na Slovakiaringu) a Marcina Jedlinského (oba závody na Hungaroringu). U všech tří platí, že jejich dvě prvenství současně představovala i jejich jediné dva starty. Všichni tak nasbírali shodně 12,5 bodu. Zatímco na čtvrtém místě skončil v celkovém pořadí Milota, na pátém Vršecký a na šestém Jedlinski.

Za zmínku stojí také účast evropského šampiona v závodech tahačů z roku 2017 Adama Lacka a teprve šestnáctileté Aliyyah Kolocové, která letos také závodí ve FIA ETRC. Dvojice se představila stejně jako Vršecký u stáje Buggyra Zero Mileage Racing během posledního podniku na Hungaroringu. Jak Lacko v sobotu, tak Kolocová v neděli dojeli do cíle na druhé pozici. Oba si připsali devět bodů a zatímco Lacko skončil na celkové sedmé příčce, Kolocová obsadila osmou pozici.