Souboj vozů Gran Turismo vstupuje do prvního dějství

Souboj vozů Gran Turismo vstupuje do prvního dějství

Úvodní podnik nové sezony ESET Cupu klepe na dveře. Kategorie vozů GT slibuje napínavé souboje nejen o jednotlivá prvenství, ale samozřejmě i o titul, který letos obhajuje Libor Milota s mercedesem. Bude mít však silnou konkurenci.

Libor Milota z týmu GT2 Motorsport má jediný cíl – obhájit svůj loňský úspěch ve sprintu a přidat k tomu i titul ve vytrvalosti. Plány mu ale může zhatit nový tým ve startovním poli – I.S.R. Racing v čele s Filipem Salaquardou. Česká stáj, ověnčená mezinárodními úspěchy, se vrací na motoristickou scénu a jako místo svého návratu si zvolila právě ESET Cup. Salaquarda bude startovat s Audi R8 LMS GT3 a patří k horkým kandidátům na prvenství.

Vedle zmíněné dvojice nebude v kategorii GT3 chybět stálice Gregor Zsigo se svým BMW M4 GT3 týmu Racing Trevor. Slovenský závodník opět plánuje starty ve sprintech i ve vytrvalosti, v níž bude tentokrát závodit sám. K dalším jezdcům GT3 patří dobře známý Piotr Wira s Mercedesem AMG a Petr Kačírek s Audi R8, který bude závodit ve sprintech a na vytrvalost předá vůz Danieli Skalickému.

V kategorii GTC lze očekávat zajímavé souboje vozů Lamborghini Super Tropheo, jež budou mít zastoupení v týmech Mičánek Motorsport a GT2 Motorsport. Brněnský tým Mičánek Motorsport angažoval pro letošní sezonu Jáchyma Galáše a Matěje Pavlíčka. Oba jsou přihlášeni na sprinty. Loňský šampion GTC Dennis Waszek tak bude mít náročný úkol, aby svůj titul obhájil. Prozatím jediné Porsche 911 GTC ve startovním poli na Oscherslebenu bude řídit Petr Brecka. Od Hungaroringu má však pole GTC rozšířit i Porsche v barvách týmu Racing Trevor.

V kategorii GT4 se proti sobě utkají Bastian Hein z RS24 Racing Team a loňský šampion s formulí 4 Zéno Kovács a Antal Zsigo, oba z týmu Racing Trevor. Trojice zástupců kategorie GT4 pojede s vozy BMW M4 GT4.

V kategorii GTX je očekáván souboj vozů KTM X-Bow GTX týmů RTR Racing a Janík Motorsport. Za RTR Racing nastoupí Petr Lisa, za Janík Motorsport sám šéf týmu Václav Janík.

Ve startovním poli nebude chybět ani Pagani Zonda Antonína Herbecka nebo prototyp Ligier LMP3 s Mirou Konopkou.

Téměř totožné startovní pole jako ve sprintech bude i ve vytrvalosti. Zajímavým zpestřením bude Audi RS3 LMS TCR týmu Aditis. Za volantem se budou střídat šéf týmu Radim Adámek a loňský šampion TCR Eastern Europe Bartosz Groszek.

Startovní listina
Časový harmonogram