Souboj o titul šampiona v Twingo Cupu se vyostřuje

Souboj o titul šampiona v Twingo Cupu se vyostřuje

Na Automotodromu Brno se konal první závod finálového podniku sezony Cruze Cupu a Twingo Cupu. Další pole-position v Cruze Cupu si vyjel David Wassermann, který v kvalifikačním klání porazil Martina Rennhofera a Thiese Ahrense.

Za nimi se seřadili všichni tři kandidáti na celkové vítězství v Twingo Cupu. Z prvního místa startoval Alfred Kramer, vedle něj Stefan Kramer a třetí příčka patřila Tomaži Trčkovi. Ze čtvrté pozice startoval Tom Gruenfeld a další řadu na startu obsadili Keijo Keke Platzer se Sandim Jeramem. Celkově se v Brně sešlo čtrnáct vozů Twingo, což bylo příslibem atraktivní podívané pro diváky.

Podle kvalifikačních časů vše nasvědčovalo tomu, že si Wassermann dojede v Cruze Cupu k dalšímu pohodlnému prvenství, nicméně Rennhofer v sobotním závodě výrazně zrychlil a usadil se na zadním nárazníku Davida Wassermanna. Oba spolu několik kol bojovali, nicméně v závěru se Wassermann svému pronásledovateli odpoutal na rozdíl jedné vteřiny a na stupních vítězů převzal další nejcennější trofej. Za druhým Rennhoferem pak dojel Thies Ahrens.

Naopak v Twingo Cupu se měnilo pořadí každou chvíli a po třech kolech se na čele separovala skupinka bratrů Kramerů a Tomaže Trčka. Bitva o titul v Twingo Cupu tak nemohla mít lepší scénář. Trojice se předjížděla na rovinkách i v zatáčkách a připravovala se na závěrečné klání v posledním kole. Pod šachovnicovým praporkem dojeli s rozdílem 0,186 vteřiny a byl to Alfred Kramer, který se mohl radovat z důležitého prvenství. Hned za ním proťal cílovou pásku Tomaž Trček a třetí skončil Stefan Kramer. S odstupem na čtvrtém místě dojel Keijo Keke Platzer a první pětku uzavřel Luka Glazer.

Cruze Cup
1. David Wassermann
2. Martin Rennhofer
3. Thies Ahrens

Twingo Cup
1. Alfred Kramer
2. Tomaž Trček
3. Stefan Kramer
4. Keijo Keke Platzer
5. Luka Glazer

COMMENTS