Slovo mají junioři

Mladí talentovaní jezdci potřebují být na začátku své kariéry na okruzích co nejvíce vidět. Proto je jednou z priorit ESET Cupu a dalších sérií podpora mladých jezdců. Z toho důvodu existuje už od počátku ESET Cupu zvláštní hodnocení nejúspěšnějších jezdců do 23 let, takzvaný Junior Trophy.

Není důležité, zda jezdec závodí v cestovních vozech, sportovních vozech nebo monopostech. Díky koeficientu bodů založeném na počtu účastníků v dané kategorii mají všichni stejné podmínky. Do klasifikace Junior Trophy se počítalo dvanáct nejlepších výsledků každého jednotlivce a o konečném pořadí se definitivně rozhodlo v říjnu v Balaton Parku při závěrečném podniku F4 CEZ certified by FIA.

Nejlepším juniorem se pro rok 2023 stal Martin Kadlečík, který zvítězil v Clio Cup Trophy a během sezony nenašel ani v jednom z dvanácti závodů přemožitele. Kadlečík nasbíral v Junior Trophy 111,1 bodu.

Druhé místo obsadil vicemistr F4 CEZ Reno Francot s počtem 106,92 bodu. Těsně za ním skončil týmový kolega Ethan Ischer s 103,98 body. Čtvrté a páté místo obsadili další týmoví kolegové, tentokrát z týmu Mičánek Motorsport. Dvojice Jáchym Galáš a Matěj Pavlíček letos působili v ESET GT v kategorii GTC. Čtvrtý Galáš získal 102,77 bodu, Pavlíček 101,2 bodu. Šesté místo obsadil Michael Sauter z F4 CEZ, sedmý byl Nik Štefančič z Clio Cupu a nejvýše postaveným juniorem z TCR Eastern Europe je osmý René Kircher.