Slovinci Matic Preša a Nik Poljanec ovládli úvodní podnik Twingo Cupu na Balatonu

Slovinci Matic Preša a Nik Poljanec ovládli úvodní podnik Twingo Cupu na Balatonu

Početné startovní pole Twingo Cupu se představilo na maďarském okruhu Balaton Park, kde se konal úvodní podnik tohoto šampionátu. Zajímavým zpestřením byl samostatný pohár Zazenit Cup, v kterém startovali zkušení a světem ostřílení čeští a slovenští závodníci.

Sobotní a nedělní závody Twingo Cupu nabídly tradiční podívanou na těsné souboje malých renaultů, v nichž je jízda v závětří důležitá než kdekoliv jinde. Díky tomu je tipování na výsledek, potažmo vítěze, sázkou do loterie. Slovinští závodníci Preša a Poljanec však ukázali, že se lze odpoutat od svých pronásledovatelů a pohodlně kroužit na čele až do cíle.

Matic Preša získal v sobotním závodě dostatečný náskok už ve druhém kole, kdy se po startu z pole-position sice propadl na druhé místo, nicméně brzy se dostal zpět do čela, vytvořil si náskok a pod šachovnicovým praporkem projel první. Na svého pronásledovatele Nika Poljance si vyjel náskok dvanácti sekund. Na stupních vítězů je doplnil Makedonec Bojan Petrushevski.

Ve druhém závodě to byl naopak Nik Poljanec, kterému se podařilo vytvořit bezpečný náskok v podobě pěti sekund před svými soupeři a dosáhnout na maďarské vítězství. Tentokrát ho na stupních vítězů doplnili Samo Sládečka a Tomáš Mičánek, kteří startovali v rámci poháru Zazenit Cup.

Zazenit Cup

Tomáš Mičánek, Samo Sládečka, Bronislav Formánek, Dennis Waszek, Josef Záruba, Štefan Rosina a Filip Sládečka se rozhodli, že vyzkouší závodění v Twingo Cupu. Profesionální jezdci z prostředí Gran Turisma tak usedli do malých renaultů, aby zavzpomínali na své úplné začátky a zažili trochu zábavy za volantem.

Už kvalifikace naznačila, že závodění s twingem nebude tak snadné, když se tato skupinka jezdců rozprostřela prakticky po celém startovním poli. Nejrychlejší byl Samo Sládečka, startující z první řady, za ním stál Tomáš Mičánek a další členové tohoto poháru se rozprostírali až do zadních řad.

Závodění si ovšem v sobotu i neděli velmi užívali. Dennis Waszek dokonce v sobotu, jen co dojel s twingem do cíle, běžel ke svému lamborghini, aby stihl závod Eset Cupu. Souboje kolo na kolo, sem tam porušování traťových limitů a několik prohnutých plechů, charakterizují jejich víkendovou premiéru v Twingo Cupu.

Nejlepším jezdec byl nakonec v prvním závodě Tomáš Mičánek, který dojel na celkovém čtvrtém místě před Samem Sládečkou a šestým Bronislavem Formánkem. V neděli si pořadí prohodili a tentokrát byl nejlepší Samo Sládečka před Mičánkem – oba dojeli na celkovém druhém a třetím místě. Nejlepší trojku Zazenit Cupu doplnil Dennis Waszek.