Slovenské GT závody slibují napínavou podívanou na několika frontách

Slovenské GT závody slibují napínavou podívanou na několika frontách

Při druhém podniku na Slovakiaringu se samozřejmě objeví i vozy specifikace GT, které tradičně absolvují dva sprintové a jeden vytrvalostní závod. A ve všech kategoriích bude na co koukat.

V kategorii GT3 opět uvidíme vítěze z úvodního podniku na Hungaroringu – Marcina Jedlinského, který v Maďarsku ovládl úvodní sprint a vytrvalostní závod, a vítěze druhého sprintu Davida Vršeckého. V akci se znovu ukážou ale i další držitelé pódiových umístění z Maďarska – Aliyyah Kolocová, Gregor Zsigo, Stanislaw Jedlinski a Adam Rzepecki. I s nimi tedy musíme pro boj o nejvyšší příčky počítat.

Tím ale seznam aspirantů na přední příčky nekončí. Odepisovat určitě nemůžeme ani takové zkušené závodníky, jakými jsou Bódis Kálmán, Petr Kačírek, Rudolf Machánek nebo někdejší přední protagonista kategorie GT3 Libor Milota, který se do našeho šampionátu tento víkend vrací. Druhé housle ale jistě nebudou chtít hrát ani Sánta János nebo Piotr Wira.

V kategorii GTC budeme svědky dlouho očekávané premiéry stáje RTR Projects s vozem KTM X-Bow GTX. Usednout by do něj měli Sergej Pavlovec a Erik Janiš. O co nejlepší výsledky ale budou usilovat také Adam Rzepecki a Bódis Kálmán, kteří kromě GT3 budou bodovat také do hodnocení GTC.

V kategorii GT4 opět uvidíme hlavní hvězdy úvodního podniku na Hungaroringu – Matěje Pavlíčka a Ference Ficzu. Zatímco Pavlíček na Hungaroringu ovládl spolu s Erikem Janišem vytrvalostní závod a poté také úvodní sprint, Ficza zvítězil ve druhém sprintu. V dobrém světle se ale jistě budou chtít předvést také Grega Šimunovič nebo Mathias Lodi.

V akci se ale představí i prototypy. S nimi nastoupí Miro Konopka nebo jeho syn Maťo. Slovenskou dvojici ale určitě budou chtít potrápit také Jakub Litwin a Jacek Zielonka.

Mira Konopku čeká domácí závod.