Slovakia Ring nabídl pestrost na stupních vítězů

Slovakia Ring nabídl pestrost na stupních vítězů

Po téměř celosezonní dominanci Filipa Salaquardy a týmu I.S.R. si diváci šestého podniku ESET Cupu museli zvykat na zcela nové tváře na nejvyšším stupínku. Ve sprintu i v endurance si totiž vítězství odnesli Zdeno Mikuláško, Jesse Krohn a Kriystian Korzeniowski.

Ačkoliv Filip Salaquarda vyšel tentokrát na prázdno, mohl mít důvod ke spokojenosti. Ze Slovakia Ringu totiž odjížděl jako nový šampion kategorie GT3 ve sprintu a vytrvalosti. Otázkou je, zdali tento úspěch dokázal v danou chvíli rozmělnit pochmurnou náladu v týmu. Po druhém místu v sobotním sprintu totiž následovala podvečerní vytrvalost a v ní Salaquarda ujel jediné kolo. Dohnaly ho technické potíže Audi R8 LMS GT3 a v nedělním sprintu ani nenastoupil. I tak to na titul stačilo. Libor Milota totiž musel ve sprintu i vytrvalosti vyhrát, aby udržel matematickou šanci na titul na finálový podnik v Brně. Jenže konkurence byla na Slovensku velmi silná.

Zkušený slovenský závodník Zdeno Mikuláško startoval za tým ARC Bratislava s Lamborghini Huracan GT3. Už v kvalifikaci ukázal soupeřům záda a svou rychlost přetavil v prvním sprintu ve vítězství. Salaquarda ani Štefan Rosina s BMW M4 GT3 na něj zkrátka nestačili.

Podvečerní vytrvalost si naopak podmanil vítěz 24hodinovky v Daytoně Jesse Krohn. Finský závodník hostoval u týmu Racing Trevor a namísto, aby se o BMW dělil s Rosinou, padlo rozhodnutí, že Krohn pojede sám. Diváci se těšili na bitvu Salaquarda vs. Krohn, ale když český závodník po prvním kole odstoupil, Krohn unikal pronásledovatelům a v cestě za vítězstvím ho nezastavila ani dodatečná dvacetisekundová penalizace za přejetí bílé čáry při výjezdu z pitlane.

V neděli byla jezdecká sestava zase trochu jiná. Olimp Racing přivezl na víkend Ferrari 488 GT3 a zatímco v sobotu s ním ve sprintu závodil Stanislaw Jedlinski, v neděli do něj usedl talentovaný Kriystian Korzeniowski. Polák vyhrál kvalifikaci a po 25 minutách i závod. Diváci tak mohli sledovat souboj „jen“ o druhé místo mezi Mikuláškem a Krohnem.

Tři různé vítěze kategorie GT3 během jediného víkendu ESET Cupu jsme tu už neměli hodně dlouho. Svědčí to o tom, že pokud se sejde dostatečně pestré startovní pole, mají fanoušci o zábavu postaráno. Slovenský víkend nabídl podívanou na bohaté startovní pole vozů GT3, čítající vozy Audi, BMW, Ferrari, Lamborghini i Porsche…