Škulje již letos vídat nebudeme

S Markem Škuljem se během letošního ročníku již nebudeme setkávat. Loňský šampion Renault Twingo Cupu tuto skutečnost prozradil v našem rozhovoru.

Marku, v loňském ročníku jste si dojel pro titul šampiona Renault Twingo Cupu. Jak byste sezonu 2019 zhodnotil?

Byla to úžasná sezona. S vozem jsem neměl žádné velké problémy a téměř vše probíhalo tak, jak jsem si přál.

Na který loňský podnik vzpomínáte nejraději?

Patrně na Red Bull Ring. Jednak proto, že se mi zde podařilo zvítězit v obou závodech, ale také kvůli mimotraťovým aktivitám a rovněž díky skutečnosti, že se jednalo o víceméně slunečný víkend.

Nejlepší vzpomínkou Marka Škulje na loňskou sezonu je rakouský závodní víkend.

A které klání naopak představuje vaši nejhorší vzpomínku?

Nejhorší závod roku byl pro mě hned ten první na Hungaroringu. Udělal jsem hloupou chybu, když jsem odstartoval předčasně a obdržel penalizaci průjezdu boxy, po jejímž odpykání jsem se na trať vrátil až někde kolem desátého místa. Nakonec ale závod nedopadl tak špatně, neboť se mi podařilo propracovat až na čtvrtou pozici.

Který ze soupeřů byl pro vás tím vůbec nejzáludnějším?

Všichni. Každý totiž dokázal být rychlý a konkurenceschopný.

Kde vás uvidíme v roce 2020? Budete obhajovat v Twingo Cupu svůj titul nebo máte nějaké jiné plány?

Během letošní sezony mě budete vídat v závodech do vrchu s vozem Ford Fiesta R2. S Twingo Cupem v podstatě končím. Budu ale stále účinkovat ve vytrvalostních závodech tohoto poháru a nevylučuji ani start v jednom nebo dvou sprintových kláních. Mojí touhou je ale rally.