Šenkýř Motorsport trénoval na Hungaroringu začínající jezdce

Šenkýř Motorsport trénoval na Hungaroringu začínající jezdce

Tým Šenkýř Motorsport se po delší přestávce opět objevil v Eset Cupu. Na úvodní podnik na Hungaroringu přivezl dva vozy BMW M4 GT4, které svěřil do rukou absolutních nováčků. A výsledek překvapil.

Brněnský tým Šenkýř Motorsport býval stálicí Eset Cupu, ale poslední dvě sezony se pohyboval mimo prostředí tohoto šampionátu. Šéf stáje Robert Šenkýř vysvětluje proč: „Hodně času jsme mimo jiné věnovali našemu programu pro mladé okruhové jezdce a rozvíjeli naše trackday eventy, z nichž jsme vybrali nejtalentovanější účastníky a celou letošní zimu jsme se jim intenzivně věnovali. Ve Španělsku jsme naplánovali dvanáct testovacích dní na šesti okruzích od prosince do března.“

S třemi nováčky dorazil Šenkýř Motorsport na Hungaroring, kde na ně čekal křest ohněm. Marian Bíž a Samuel Vetrák ze Slovenska a Petr Švantner z České republiky si poprvé na vlastní kůži vyzkoušeli, co to znamená být závodním jezdcem. Přitom se jedná o obyčejné chlapy, kteří si chtěli na akcích trackday vyzkoušet rychlou jízdu. A nyní jsou součástí programu Be a race driver, který Šenkýř Motorsport pořádá.

„Cílem tohoto projektu je vzít začínající jezdce z řad našich trackday akcí, předat jim zkušenosti, koučovat je, získat s nimi závodní licenci, vyzkoušet závodní víkendy a pak s nimi jet 24hodinovku v Barceloně,“ vysvětluje Šenkýř záměr programu, jenž je určen nejen pro budoucí závodníky, ale i pro osoby, které by si jednou či vícekrát za život chtěly vyzkoušet, jaké to je, sedět v závodním autě a být opatrován profesionálním týmem.

„Eset Cup je jedním z těch kroků, které s nimi chceme udělat. Aby si vyzkoušeli všechny procedury závodního víkendu od prvních tréninků, přes kvalifikace až k samotnému závodu. A musím říct, že kluci si vedli velmi dobře. Ještě před měsícem neměli licence a najednou nastoupili do své první kvalifikace, která se jela navíc na mokru. A v kvalifikaci z toho bylo v kategorii GT4 první místo pro Samuela Vetráka a třetí místo pro Petra Švantnera. To jsme nečekali,“ pěl Šenkýř chválu na své jezdce.

V prvním závodě z toho nakonec bylo i pódiové umístění. Švantner skončil druhý a Vetrák čtvrtý. Ve druhém závodě Švantner pódiový úspěch zopakoval a skončil na třetím místě. Vetráka mezitím vystřídal Marian Bíž, který bral čtvrtá místa v kvalifikaci i v závodě. Ve vytrvalostním závodě se opět nejlépe prosadil Švantner, který skončil v klasifikaci GT4 na druhém místě a jeho týmoví kolegové Vetrák a Bíž, jedoucí s druhým BMW M4 GT4, skončili čtvrtí.

Šenkýř Motorsport by se měl ještě objevit na druhém podniku ESET Cupu na Red Bull Ringu, poté kalendář koliduje s jinými týmovými akcemi. Šenkýř Motorsport nepojede ani na domácí půdě v Brně v září. Místo toho bude závodit na zmiňované 24hodinovce v Barceloně, která je letošním cílem programu Be a race driver. Čtyři jezdce už Robert Šenkýř vybral, tím pátým bude on sám. Letos je totiž třicáté výročí, co se Robert Šenkýř vydal ve šlépějích svého otce Jana a začal závodit.