Sandströmův vítězný debut

Sandströmův vítězný debut

Úvodní letošní závod Clio Cupu ovládl jezdec stáje Carpek Service Filip Sandström. Druhý skončil jeho týmový kolega Erik Bertilsson a třetí pozici obsadil Miha Primožič.

Loňský šampion Tomáš Pekař se sice pro letošní sezonu přesunul do šampionátu TCR Eastern Europe, dominance stáje Carpek Service ale pokračovala i v úvodním závodě letošního ročníku Clio Cupu. Pro vítězství si totiž po startu z pole position dojel Filip Sandström. Švédský závodník vedl od startu do cíle. Premiérové vystoupení v našem šampionátu tak pro něj nemohlo dopadnout lépe.

Stáji Carpek Service ale neudělal radost pouze Sandström, ale také jeho týmový kolega Erik Bertilsson. Švéd, který je letos v našem šampionátu také nováčkem, totiž dojel na druhé příčce a Carpek Service tak mohl slavit hned dvojité vítězství. Na stupně vítězů vystoupil také třetí Miha Primožič.

Bodovanou desítku zkompletovali čtvrtý Sandi Jeram, pátý Richard Meixner, šestý Mark Mramor, sedmý Valter Nežić, osmý Igor Tomljanović, devátý Vedran Šipoš a desátý Ivan Gustin. Za zmínku stojí zejména Mramorův výkon. Slovinec, který závodí s podporou projektu ESET Race Star, se totiž nebyl schopen odlepit ze svého roštu do zaváděcího kola a musel tak startovat z boxů. I přesto se ale dokázal propracovat až na šesté místo.

Potíže se nevyhnuly ani Yasmeen Kolocové, Zoranu Poglajenovi a Leventemu Losonczymu. Kolocová zůstala několik vteřin po zhasnutí startovních světel stát ve svém slotu a ztratila tak čas. Do cíle nakonec dojela jako jedenáctá. Poglajen a Losonczy do cíle nedojeli. Litovat toho mohl zejména Losonczy, který startoval ze třetího místa. V první zatáčce se ale dostal do hodin a poté do něj narazil jeden z vozů jiné kategorie. Kvůli tomuto incidentu byl nejprve vyslán na trať zpomalovací vůz a poté byla dokonce vyvěšena červená vlajka.