Sandström získává po velké bitvě s Hatvanim třetí triumf

Sandström získává po velké bitvě s Hatvanim třetí triumf

Filipu Sandströmovi se podařilo ovládnout také třetí závod letošní sezony Clio Cupu Bohemia. Druhý dojel Levente Losonczy a třetí skončil Balint Hatvani, který během závodu svedl se Sandströmem velkou bitvu o vítězství.

Sandström, který ovládl oba závody úvodního podniku na Hungaroringu, si pro start prvního závodu sice vyjel pole position, jeho cesta za třetím triumfem ale rozhodně nebyla snadná. Více než vyrovnaným soupeřem byl totiž pro Švéda, který závodí za tým Carpek Service, Balint Hatvani. Během závodu tito dva sváděli velký souboj a několikrát si prohodili pozice. Sandström si ale v závěru byl schopen vytvořit náskok a znovu tak vystoupil na nejvyšší stupeň.

Hatvani ale nakonec nedojel ani druhý. V posledním kole totiž výrazně zpomalil. Zdálo se, že se na jeho voze objevily technické problémy. Toho využil Hatvaniho týmový kolega od stáje Z.S.P. Motorsport Kft Levente Losonczy a posunul se na druhé místo. Hatvani se musel spokojit se třetí příčkou.

Do bitvy o čtvrté místo byli během závodu zapojeni jezdci Carpek Service Erik Bertilsson s Yuusem Panttilou a také Mark Mramor z týmu Lema Racing, závodící s podporou projektu ESET Race Star. Tento souboj nakonec dopadl nejlépe pro Panttilu, který si tak odnesl pomyslnou bramborovou medaili.

Erik Bertilsson zahajoval podnik na Slovakiaringu jako druhý muž průběžného pořadí.

Bertilsson a Mramor bojovali až do posledních metrů o pátou příčku. Nakonec ji ukořistil Bertilsson. Mramor ovšem skončil až sedmý. V závěru totiž mimo záběry kamer vycestoval ven z dráhy. Díky tomu se na šestou příčku posunul Richard Meixner. Body si připsali také osmý Sandi Jeram, devátý Igor Tomljanovič a desátá Yasmeen Kolocová.

Druhý závod víkendu začíná ve 12:40.

Úvodní foto: Carpek Service