Sandström se v prvním chorvatském závodě vrátil na nejvyšší stupeň

Sandström se v prvním chorvatském závodě vrátil na nejvyšší stupeň

První víkendový závod Clio Cupu Bohemia v chorvatském Grobniku skončil pátým letošním triumfem jezdce stáje Carpek Service Filipa Sandströma. Druhou pozici obsadil Miha Primožič a třetí skončil Rajmond Terčić.

V polské Poznani sice byla vítězná šňůra Filipa Sandströma ukončena, při úvodním závodě v chorvatském Grobniku se ale švédský jezdec vrátil na nejvyšší stupeň zpět. Na startu jezdci stáje Carpek Service patřila třetí příčka. V kvalifikaci se totiž musel sklonit před dvojicí stáje ZSP Motorsport Kft. Zatímco z pole position startoval Balint Hatvani, druhá příčka patřila Leventemu Losonczymu. Sandström se ale již ve druhém kole posunul do čela a poté už dominoval.

Na čele se sice Sandströmovi dařilo ujíždět, za ním se ale postupně utvořila tříčlenná skupina jezdců bojující o druhé místo. Její součástí byli Miha Primožič, Rajmond Terčić a Juuso Panttila. Nakonec z této bitvy vyšel vítězně Primožič, který bral stříbro. Bronzový výsledek si připsal Terčić. Panttila se sice dokázal na chvíli propracovat na druhou pozici, pak ale šel do hodin a nakonec projel cílem jako čtvrtý.

Na páté pozici dojela do cíle závodnice stáje Buggyra Yasmeen Kolocová. Bodovali také šestý Predrag Šainović, kterého v závěru patrně potkaly problémy a závod zakončil průjezdem boxy, sedmý Valter Nežić, osmý Ivan Gustin, devátý Sandi Jeram a desátý Erik Bertilsson. Posledně jmenovaného, který zahajoval víkend jako druhý muž průběžného pořadí, potkal během závodu defekt pneumatiky a byl jedním z jezdců, kteří museli stavět. Do cíle dojel se ztrátou jednoho kola na vítězného Sandströma.

Týmu ZSP Motorsport Kft. se na úspěšnou kvalifikaci navázat nepodařilo. Jak Hatvani, tak Losonczy totiž ze závodu v jeho průběhu odstoupili. Hatvani si ještě předtím musel odbýt penalizaci průjezdu boxy za ulitý start.

Úvodní foto: Petr Frýba