Sandström se stal šampionem Clio Cupu Bohemia

Sandström se stal šampionem Clio Cupu Bohemia

Letošní ročník Clio Cupu Bohemia zná svého šampiona. Ve druhém víkendovém závodě na Slovakiaringu si totiž titul zajistil Filip Sandström, který si dojel pro již sedmý letošní triumf. Na druhém místě dorazil do cíle Sandströmův týmový kolega ze stáje Carpek Service Erik Bertilsson a na třetí příčce skončil Levente Losonczy.

Na startu druhého víkendového závodu došlo k otočení nejlepší sedmičky z první jízdy. Na pole position tak stál Zoran Poglajen před druhým Predragem Šainovičem a třetím Sandim Jeramem. Vítěz prvního závodu a současně lídr šampionátu Filip Sandström, který si v neděli mohl zajistit titul, vyrážel ze sedmé příčky.

Po startu si Poglajen vedení udržel. O pár zatáček později se ale před něj dostal Levente Losonczy. Ani on se ovšem na prvním místě neudržel dlouho. V nájezdu do druhého kola ho totiž překonal Erik Bertilsson. Švédovi přitom na startu patřila šestá pozice.

V dalších kolech se Bertilsson držel na prvním místě. Těsně za ním ale jeli druhý Losonczy a také Filip Sandström, který se posunul na třetí příčku. Bronzová pozice ale Sandströma neuspokojovala a brzy se dostal na druhé místo před Losonczyho. O pár kol později navíc pokořil i týmového kolegu Bertilssona. Od té doby už na čele zůstal a dojel si pro sedmé letošní prvenství. Radovat se ale mohl zejména ze skutečnosti, že si již jeden podnik před koncem zajistil titul šampiona.

Erik Bertilsson projel cílem jako druhý a Levente Losonczy skončil třetí. Bodovali také čtvrtý Balint Hatvani, pátý Predrag Šainović, šestý Juuso Panttila, sedmý Zoran Poglajen, osmý Miha Primožič, devátý Richard Meixner a desátý Lukáš Uxa. Primožič původně projel cílem jako pátý, pak se ale propadl kvůli dvacetisekundové penalizaci za zavinění kolize s Richardem Meixnerem v úvodním kole. Po ní skončil český jezdec ve smyku.

Yasmeen Kolocové byl po sobotním incidentu diagnostikován lehký otřes mozku a v neděli nenastoupila.

Úvodní foto: Petr Frýba