Sandström posílí startovní rošt Clio Cupu

Sandström posílí startovní rošt Clio Cupu

Svou premiéru na scéně našeho šampionátu si letos odbude Filip Sandström. Švédský závodník bude závodit v kategorii Clio Cup za Carpek Racing, mistrovský tým z loňského roku.

Loni se v kategorii Clio Cup mohla radovat z titulu česká stáj Carpek Racing. Stalo se tak díky jejímu jezdci a současně šéfovi Tomáši Pekařovi. Ten na své cestě za celkovým prvenstvím vyhrál sedm závodů z osmi. A nyní je jasné, že budeme Carpek Racing vídat v kategorii Clio Cup také letos. V jeho barvách bude letos závodit minimálně Filip Sandström. Pro švédského pilota půjde v našem šampionátu o premiérový rok. Jeho ambice ale rozhodně nejsou malé.

„Těším se, až si po zimní přestávce zase zazávodím. Mým cílem bude pohybovat se spíše vepředu než vzadu. Chtěl být během sezony konzistentní. Doufejme, že získám nějaká pódiová umístění a třeba i první vítězství. Skončit mezi nejlepšími třemi je pro letošní rok mým hlavním cílem,“ říká Sandström.

Sandström loni účinkoval v šampionátu Clio Cup Central Europe. Skončil na celkové třetí příčce a současně se stal juniorským šampionem. S vozem Renault Clio ale sbíral v minulosti úspěchy také na švédské scéně. Zatímco v roce 2015 se stal vicemistrem série Renault Junior Cup Sweden, o rok později zde získal mistrovský titul. Na svém kontě má ale Sandström zkušenosti například i ze seriálů Thunder Cars Sweden nebo Danish Thundersport Championship, kde závodil s vozy Ford Mustang a Chevrolet Camaro.

Titulní fotografie: Clio Cup Central Europe