Sandström by chtěl příští rok svůj titul obhájit

Sandström by chtěl příští rok svůj titul obhájit

Premiérová sezona Filipa Sandströma na scéně Clio Cupu Bohemia skončila ziskem titulu. A v závodech této kategorie by Švéd podle svých slov rád pokračoval i v příštím roce.

Filip Sandström si letos na scéně závodů Clio Cupu Bohemia odbyl svůj premiérový rok. Švéd se do této kategorie přesunul se stájí Carpek Service z šampionátu Clio Cup Central Europe, kde v roce 2020 obsadil celkovou třetí příčku a zároveň získal titul v nováčkovském hodnocení. Letošní sezona byla ale v jeho podání ještě vydařenější. V prvních deseti závodech totiž ukořistil hned sedm triumfů a již při předposledním podniku sezony na Slovakiaringu si zajistil titul šampiona.

A vše nasvědčuje tomu, že o titul šampiona Clio Cupu Bohemia se Sandström porve i příští rok: „Moc rád bych v tomto šampionátu pokračoval. Vzhledem k tomu, jak to teď vypadá, tak je naším cílem závodit i příští rok v Clio Cupu Bohemia,“ uvedl švédský jezdec.

Letošní šampion Filip Sandström bude nejspíše v Clio Cupu Bohemia pokračovat i příští rok. Foto: Petr Frýba

Kromě šampiona je před posledním letošním podnikem Clio Cupu Bohemia jasno i o tom, kdo se stane vicemistrem. Stříbrnou příčku již má jistou Sandströmův týmový kolega Erik Bertilsson. Poslední podnik sezony ale slibuje strhující bitvu o třetí místo. Momentálně má k bronzové příčce nejblíže Juuso Panttila. Matematickou šanci stále mají ale i čtvrtý Levente Losonczy (tři body za Panttilou), pátý Balint Hatvani (-14 bodů), šestý Richard Meixner (-34 bodů) a sedmý Miha Primožič (-38 bodů). Do celkového pořadí šampionátu bude započítáno deset nejlepších výsledků z dvanácti závodů.

Úvodní foto: Petr Frýba