Sandro Zeller slaví vítězství i titul, stejně tak i Václav Šafář

Poslední závod L21 Remus Formula na Automotodromu Brno rozhodl o formulových šampionech letošní sezony. Sandro Zeller si podmanil víkend v Brně, když dominoval sobotnímu i nedělnímu závodu. Právě v neděli dopoledne si výhrou způsobem start-cíl zajistil titul ve třídě F3 o pouhé tři a půl bodu před Paolem Brajnikem, jenž průběžnému hodnocení vévodil od začátku sezony. Brajnik však dojel až na čtvrtém místě za Zellerem, Philippem Regenspergnerem a Andreou Colou, a dvanáct bodů mu proto na letošní titul nestačilo. Důvod k radosti však Paolo Brajnik nakonec měl. Vysoký Ital totiž vyhrál celkovou klasifikaci L21 Remus Formula. Shodou okolností se ze stejného úspěchu může radovat i Polák Bartolomiej Mirecki, který nasbíral stejný počet bodů jako Paolo Brajnik. Celkově druhý skončil Sandro Zeller a třetí byl János Magyar.

Vedle brněnské výhry ve Formuli 3 se Zeller stal vítězem třídy Formule 3 Trophy, kde ho na stupních vítězů doplnili Manfred Lang a Bartolomiej Mirecki. Polský pilot kromě třetího místa slavil i titul v F3 Trophy, který získal s bohatým bodovým náskokem před Antonínem Susem.

Naopak ve třídě F4 musel o celkovém vítězi rozhodnout až poslední závod. Souboj mezi Petr Semerádem a Václavem Šafářem byl hlavním tahákem celého závodu. Semerád byl v kvalifikaci znovu rychlejší než Šafář, ale po zhasnutí červených světel špatně odstartoval a Šafář šel dopředu. Od té chvíle si jen udržoval vteřinový až dvouvteřinový náskok před svým konkurentem a pomyslnou cílovou pásku protnul jako vítěz a zároveň první český šampion formule 4.

V F4 Trophy vystoupal na nejvyšší pódiový stupínek Filip Turek před včerejším vítězem Michaelem Santosem. Ve Formuli Masters pak vyhrál János Magyar.