Sandro Zeller odjíždí z Brna jako dvojnásobný formulový vítěz

Sandro Zeller odjíždí z Brna jako dvojnásobný formulový vítěz

Švýcar Sandro Zeller předvedl perfektní start a při nájezdu do první zatáčky převzal vedení, které až do konce závodu nepřepustil. Druhý byl Václav Šafář a na třetím místě dojel Paolo Brajnik a zajistil si celkovou výhru v L21 Formula v kategorii F3.

Stejně jako v předchozím závodě startoval z pole-position Václav Šafář, jenž na Automotodromu Brno debutoval s monopostem F3. Po jeho boku startoval Sandro Zeller, z druhé řady se vedle sebe postavili dva soupeři o titul Paolo Brajnik a Andrea Cola. Z třetí řady startovali Marcel Tobler a Kurt Böhlen, čtvrtá řada patřila Philippu Regenspergerovi a Josefu Halwachsovi.

Šafář však podobně jako v sobotu nevyužil nejvýhodnějšího postavení na startu a v první zatáčce ho překonal Zeller, který po celý závod zajížděl o pár desetin rychlejší kola než Šafář a svému soupeři se po krůčkách vzdaloval.

Šafář startoval na pneumatikách ze soboty a tentokrát nedokázal na Zellerovu rychlost odpovědět. Zatímco v sobotu spolu bojovali od startu do konce, v neděli je v cíli dělilo 3,3 vteřiny. Na stupních vítězů doplnil Zellera a Šafáře Ital Paolo Brajnik, který si bronzovou příčkou pojistil celkové prvenství v sérii L21 Formula v kategorii F3. Andrea Cola, startující ze čtvrtého místa po boku Brajnika, se v polovině závodu propadl na pátou příčku za Philippa Regenspergera a na souboj s Brajnikem už nedošlo.

„Titulu v F3 si nesmírně cením, letos jsme se obecně zrychlili asi o vteřinu, nicméně nás v průběhu celé sezony trápily různé technické potíže a dokonce i včera jsme měli problémy s motorem. Dnes se mi ale dařilo a z třetího místa v závodě jsem spokojen. Bylo bohaté startovní pole, a přestože to způsobovalo potíže při předjíždění pomalejších formulí, jsem rád, že se nás v Brně sešlo tolik. Je poznat, že série má vzestupnou tendenci,“ hodnotil spokojený šampion Paolo Brajnik.

Sandro Zeller tak vyhrál i druhý formulový závod v Brně a Václav Šafář si podruhé odnesl trofej za druhé místo. Třetí dojel Brajnik, čtvrtý Regensperger a první pětku v 32členném startovním poli uzavřel Andrea Cola.

Ve třídě F3 Trophy zvítězil Bartolomiej Mirecki a svých osm startů v letošní sezoně proměnil v osm vítězství. Za Mireckim dojeli domácí jezdci Vladimír Netušil z týmu Effective Racing a Tomáš Chabr z Chabr Motorsport.

Ve třídě F4 zůstalo pořadí v TOP3 stejné jako v sobotu. Druhé vítězství zaznamenal Tom Beckhauser z týmu Charouz Racing System, za ním dojeli Tomáš Korený a třetí byl Stefan Furtbauer.

F3
1. Sandro Zeller
2. Václav Šafář
3. Paolo Brajnik

F3 Trophy
1. Bartolomiej Mirecki
2. Vladimír Netušil
3. Tomáš Chabr

F4
1. Tom Beckhauser
2. Tomáš Korený
3. Stefan Furtbauer

COMMENTS