Sandro Zeller dominoval prvnímu závodu v Brně

Sandro Zeller dominoval prvnímu závodu v Brně

Švýcarský závodník Sandro Zeller odstartoval do prvního víkendového závodu L21 Remus Formula z prvního místa a ve vedení zůstal až do cíle. S odstupem ho na druhé příčce sledoval Philipp Regenspergner z týmu Franze Wösse, který se Zellerovi v závěrečných kolech výrazně přiblížil. K vzájemnému souboji ale nakonec nedošlo a Zeller vyhrál s náskokem 1,250 vteřiny. Třetí příčku obsadil Paulo Brajnik, který vede průběžné bodování Formule 3 o 9,5 bodu před Zellerem.

Velký souboj o vítězství v závodě i ve konečném hodnocení probíhal ve třídě Formule 4. Petr Semerád startoval z pole-position, a přestože na startu ho o vedení připravil Václav Šafář, v následujícím kole už byl znovu první. Jenže Šafář se nevzdával a na Semeráda tvrdě dorážel. V závěru závodu se mu ho podařilo překonat a vedle vítězství se dostal i do čela průběžného hodnocení.

Zeller zároveň vyhrál i ve třídě Formule 3 Trophy před Bartolomiejem Mireckim a Manfredem Langem a ve Formuli Masters triumfoval Maďar János Magyar a ve Formuli 4 Trophy letos poprvé zvítězil Michael Santos, jemuž zároveň patřilo třetí místo ve třídě Formule 4.

Formule 3
1. Sandro Zeller – Jo Zeller
2. Philipp Regenspergner – Franz Wöss Racing
3. Paulo Brajnik – Paolo Brajnik

Formule 3 Trophy
1. Sandro Zeller – Jo Zeller
2. Bartolomiej Mirecki – BM Racing Team
3. Manfred Lang – LS-Performance

Formule 4
1. Václav Šafář – Chabr Motorsport
2. Petr Semerád – Křenek Motorsport
3. Michael Santos – Michael Santos

Formule 4 Trophy
1. Michael Santos – Michael Santos

Formule Master
1. János Magyar – Magyar Racing Team

 

COMMENTS