Šampionem na první pokus. Pirmin Weixler zažil v Cruze Cupu pohádkový rok

Šampionem na první pokus. Pirmin Weixler zažil v Cruze Cupu pohádkový rok

Pirmin Weixler vyhrál v roce 2016 seriál Twingo Cup a pro letošní sezonu se přesunul do Cruze Cupu. Hned první podnik ovládl dvojitým vítězství a o pět měsíců se z něj stal nový šampion. „Chci poděkovat všem partnerům za podporu, také kouči Tomovi, týmu Pfister Racing a mechanikům za perfektní práci na autě,“ děkoval Weixler v posezónním rozhovoru.

Úvodní podnik na Hungaroringu jste ovládl a vyhrál oba závody, na Red Bull Ringu jste naopak nezískal jediný bod. To se vám musela vzdálit vidina šampiona Cruze cupu.
První závody byly neuvěřitelné, protože jsem začal víkend bez jakékoliv přípravy a rovnou jsem v kvalifikaci zajel nejrychlejší čas. Naopak Red Bull Ring byl mou chybou opravdu špatný, takže jsem se poučil do budoucna. Na druhou stranu jsem věděl, že šampionát končí až posledním závodem, takže jsem ze sebe vydal to nejlepší.

Po Red Bull Ringu následoval Most, kde jste znovu vyhrál oba závody. Jak velká úleva to pro vás byla?
Udělal jsem maximum proto, abych se vrátil do hry o titul. Myslím, že lepší už to být nemohlo a získal jsem důležité body.

Byl jste před finálním podnikem v Brně nervózní? Loni jste vyhrál Twingo Cup a teď jste stál krůček od titulu v Cruze Cupu.
Právě nebyl. Přijel jsem uvolněný a necítil se pod tlakem. Po vítězství v prvním závodě mi v tom druhém stačilo pouhé dojetí, takže jsem si celý víkend opravdu jen užíval.

Jaká je vaše nejlepší vzpomínka letošní sezony?
Nejkrásnější momenty se odehrávaly napříč celou sezonou. Potkal jsem řadu nových přátel, zažil krásné chvíle a absolvoval skvělé souboje s mými kolegy na dráze. Po bok vítězství v Cruze Cupu řadím všechny krásné vzpomínky z letošního roku.

A co příští rok, jaké máte plány?
Strašně rád bych jezdil Octavia Cup nebo Clio Cup Central Europe, ale záleží na penězích a sponzorech, takže pevné plány na příští rok ještě nemám.

 

COMMENTS