Šampion Bartek Mirecki si přál, aby celou sezonu propršelo

Šampion Bartek Mirecki si přál, aby celou sezonu propršelo

Bartolomiej Mirecki obhájil titul v kategorii F3 Trophy v L21 Formula tím nejlepším možným způsobem – prvenstvím ve všech závodech. Neváhal bojovat i s rychlejšími monoposty F3, s nimiž dokázal držet tempo zejména na mokru.

Dominoval jste kategorii F3 Trophy, lepší průběh sezony jste snad už ani nemohl mít.
Ano, vyhrál jsem všechny závody a jsem za to velmi rád. Další rok, další titul. Na druhou stranu jsem měl letos silné soupeře.

Často jste také bojoval s rychlejšími vozy F3, jak těžké je proti nim závodit?
Souboje s monoposty F3 na suchu jsou velmi obtížné. Mají větší přítlak, jsou rychlejší v zatáčkách a mohou později brzdit. Nicméně na mokru už je to snazší, což ukázal Red Bull Ring. Je škoda, že nepropršelo celou sezonu…

Na finálovém podniku v Brně se sešlo více než třicet formulí, jak jste si ten závod užil?
Brno bylo posledním závodním víkendem sezony, kde už jsem měl titul v F3 Trophy v rukách, nicméně v jiném šampionátu jsem o něj stále bojoval a stačilo mi dojet do cíle. Proto jsem zvolil strategii jízdy na jistotu a získat body. Proto jsem si víc užil závody na Hungaroringu a na Red Bull Ringu, kde bylo rovněž bohaté startovní pole.

Na který závod z letošní sezony budete ještě dlouho vzpomínat?
Myslím, že na obě jízdy na Hungaroringu, kde jsem předvedl skvělé starty a předjel hodně soupeřů. V prvním závodě jsem startoval z osmého místa a po dvou zatáčkách jsem byl druhý! Celkově jsem ve všech závodech zažil speciální momenty, ale Hungaroring byl ze všech nejlepší.

Jaké máte plány po zbytek roku a na příští sezonu?
Na sklonku roku jsem začal jezdit v jiné sérii a v listopadu mně zbývá odjet poslední závod. Také mě čeká finále polského šampionátu, kde rovněž bojuji o titul. Poté se začneme připravovat na novou sezonu, ale kde budu závodit, to ještě nedokážu přesně říct.

COMMENTS