Šafář je zpět

Šafář je zpět

Během podniku v Brně budeme svědky návratu Václava Šafáře. Český jezdec nastoupí s monopostem Dallara 314 Teamu Hoffmann.

Třetí podnik letošní sezony, který se uskuteční během nadcházejícího víkendu na Masarykově okruhu v Brně, přinese jeden návrat. Svůj první start po více než roce totiž absolvuje na naší scéně Václav Šafář. Český závodník se zúčastní kategorie F3. Nastoupí s vozem Dallara 314 stáje Team Hoffmann. A rozhodně nehodlá být jenom do počtu.

„Je to téměř první větší závod po necelém roce. Tehdy jsem startoval na FIA Motorsport Games. Cíl je jako vždy stejný – vyhrát. Jak na tom ale rychlostně budeme, uvidíme po volných trénincích. Jedeme poprvé u nového týmu, takže musíme vyladit nastavení auta a po delší přestávce se musím pořádně dostat do tempa,“ řekl Šafář.

Naposledy se Šafář v naší sérii ukázal loni během úvodního podniku na Hungaroringu. Závodil v kategorii F4 za GT2 Motorsport a v obou víkendových závodech se radoval z triumfu.

I formuli 3 už si ale u nás vyzkoušel. Stalo se tak před dvěma lety právě na Masarykově okruhu a rozhodně si nevedl špatně. V obou závodech totiž získal stříbro, když jak v sobotu, tak v neděli byl nad jeho síly pouze Sandro Zeller. A se Švýcarem bude moci poměřit síly znovu. I Zellerovo jméno totiž bude ve startovní listině F3 figurovat.

https://www.instagram.com/p/BnjtfvqAdVi/

Titulní fotografie: Roman Hoffmann/Facebook