Rudi Pešović se vrací na scénu

Rudi Pešović se vrací na scénu

Srb Rudi Pešović si v roce 2017 pořídil nové Audi RS 3 LMS TCR, ale s novou technikou odjezdil všeho všudy tři závody. Nyní se vrací v plné parádě a ve spolupráci s Milovanem Vesničem má nakročeno k pódiovým příčkám v ESET TCR.

Jste konečně zpět, proč jste chyběl celý rok?

Vůbec jsem to neplánoval. V roce 2017 jsem při ETCC havaroval v Zolderu a při shánění náhradních dílů a následných opravách jsem nebyl dostatečně rychlý. Mezitím byl tým Vesnič Racing zkraje sezony 2018 hodně zaneprázdněný, tak jsem rok 2018 odpískal.

Nyní se ale s audi vracíte, do ESET TCR pod hlavičkou týmu GM Racing. Ve skutečnosti se však bude o váš vůz starat tým Milovana Vesniče. Jak ta spolupráce probíhá?

Přátelíme se už řadu let. Jeho tým se už v roce 2007 staral o můj Opel Astra, poté jsem se přesunul za volant Alfy Romeo 147 a chlapi od Vesniče se mi znovu skláněli pod kapotu. Následně jsme přešli do ESET V4 Cupu a já si od Milovana pořídili BMW S2000. V roce 2016 jsem tam získal titul. Abych to zkrátil, s Milovanem jsme partneři skoro patnáct let.

Audi TCR máte od roku 2017. Co všechno se na něm až do současnosti změnilo?

Auto už v podstatě není nové, ale mě to tak pořád připadá. Od roku 2017, kdy jsem si audi pořídil, jsem s ním závodil jen třikrát! Po havárii v Belgii jsme na něm udělali kus práce. Při nehodě jsem měl opravdu štěstí, protože jsem ztratil kontrolu nad autem v rychlosti 200 km/h! Každopádně vůz je nyní připraven na první závod na Hungaroringu a splňuje všechny aktuální požadavky od FIA.

Nebojíte se, že se po roční přestávce budete těžko dostávat do formy?

Samozřejmě že ano! Cítíte se z formy i před prvním závodem po zimní přestávce. Na druhou stranu, jakmile stojíte na startu a rozsvítí se zelená světla, všechno hodíte za hlavu a jdete do toho naplno.

Jaké máte cíle pro letošní sezonu?

To je dobrá otázka, na kterou ale nemám dostatečnou odpověď. Chceme jezdit do třetího místa, ale to se teprve uvidí. Myslím, že to nebude lehké.

Na který okruh si nejvíc věříte?

Z nějakého důvodu mívám dobré výsledky na Hungaroringu. Trať se mi líbí, tak doufám, že se mi tam bude letos dařit. Líbí se mi i Red Bull Ring, Slovakia ring, Brno a Rijeka, zkrátka všechny okruhy.

Co říkáte na spolupráci ESET a TCR?

Spolupráce ESET V4 Cup s TCR je skvělou příležitostí. Milovan mi říkal, že nás čeká sezona minimálně o dvanácti autech. Pevně doufám v silné pole a ostrou konkurenci. Uvidíme!