RS24 Racing Team se chystá na ESET Cup, nastoupí s BMW GT4

RS24 Racing Team se chystá na ESET Cup, nastoupí s BMW GT4

Německý tým RS24 Racing se připravuje na premiéru v ESET Cup. Závodní stáj z Hainburgu nastoupí do letošní sezony s novým BMW GT4. Za volantem se ukáže Bastian Hein.

RS24 Racing je velmi mladý projekt manželů Tiny a Dirka Schuhmacherových. Rodinný tým, který na závodní dráze zastupuje jejich syn Bastian Hein, vznikl na konci roku 2021 a následující sezona byla především zkušební. „Závodili jsme se Seatem Super Copa MK2 a pak především s Cuprou TCR, s níž Bastian dosáhl na druhé místo v šampionátu NTAC. Poté jsme na dva závody hostovali u Seyffarth Motorsport, u nichž Bastian startoval s Audi R8 LMS GT4,“ popisuje Dirk Schuhmacher.

S novou sezonou však přichází nové výzvy. A těch je hned několik. Především zcela nový vůz: „Pořídili jsme BMW GT4, které k nám dorazilo v lednu. BMW splňuje nejvyšší standardy a jeho součástí je takzvaný servisní balíček all-inclusive,“ pokračuje Schuhmacher.

Další výzvou je samozřejmě nový šampionát v podobě ESET Cupu. „Doporučila nám jej naše týmová technička a mechanička Stefanie Hanisch, která v ESET Cupu působí jako technická komisařka. Proto jsme se rozhodli kontaktovat Josefa Křenka a jít do toho,“ vysvětluje Tina Schuhmacherová.

Jejich syn Bastian sice začínal v motokárovém prostředí, poté si však celá rodina dala od motorsportu patnáctiletou pauzu. Nyní jsou zpět a plní odhodlání: „Jsme nadšená motoristická rodina a naším projektem RS24 Racing žijeme. Basti má talent, jako kdyby se pro motorsport narodil. Koluje mu v žilách. Navíc Oschersleben je jeho oblíbenou tratí,“ dodala Schuhmacherová.

Vedle ESET Cupu, kde chce rodina Schuhmacherových dosáhnout kvalitních výsledků, poznat nové lidi a užít si víkendy na okruhu, nastoupí RS24 Racing Team ještě do sérií NATC a DMV STGT Cup.