Rodinný double pro Konopkovi ve dvouhodinové vytrvalosti

Matěj Konopka se Zdenem Mikuláškem s vozem Lamborghini Supertropheo týmu ARC Bratislava vyhráli dvouhodinový vytrvalostní závod na domácím Slovakia Ringu. Na druhém místě dojeli jejich kolegové v druhém lamborghini Miro Konopka a Andrej Studenič, čímž stvrdili dominantní triumf slovenského týmu. Bronzová příčka patřila červenému Ferrari Challenge 458 týmu Scuderia Praha v rukou Lubomíra Jakubíka a Josefa Krále.

Závod byl odstartován za mírného deště, takže většina jezdců ještě volila obutí do sucha. Po patnácti minutách se však na dráze objevil safety car a téměř celé startovní pole zajelo do boxů pro pneumatiky se vzorkem. Doslova dopravní zácpa na pitlane zamíchala pořadím a řada rychlejších vozů se po restartu závodu musela prodírat kolem soupeřů v nižších třídách.

Ve třídě -3,5 si po 39 kolech dojela pro vítězství posádka Csaba Tóth a Gábor Kismarty-Lechner se Seatem Leon. Na druhé pozici byla klasifikována rakousko-německá dvojice Wolfgang Kriegl a Björn Dietrich – rovněž se Seatem Leon. Ve třídě -2,0 slavila dvojice Jakub Wyszomirski a Sebastian Kolakowski s Renaultem Clio týmu Carpek Service.